Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Finále soutěže „Pražská střela“

Kategorie: Škola

V úterý 5.12. 2023 vyjel náš školní tranzit s týmem „Lamy“ a vedoucím a zároveň řidičem p. uč. Šemberou do Prahy na Finále soutěže „Pražská střela“. Na Gymnázium Christiana Dopplera se v Praze dopravili metrem. Do soutěže se zaregistrovali mezi 10.00 – 11.00 hod. Vlastní soutěž začala v 11.15 hod.

Týmy obdržely papírové DopplerCoiny, které měnily za úlohy v obálkách ve stánku Obchod. Kontrola úloh a výplata DopplerCoinů byla prováděna též osobně u stánku. K dispozici byla technická podpora – pomoc hlavního matematika a samozřejmě stánek Bazar.

Ve 13.15 hod. byla soutěž zakončena. Náš tým skončil na krásném 14. místě. Všichni se před odjezdem z Prahy stavili za odměnu na pizze. Domů se vraceli mezi čerty, anděly a Mikuláši po 17-té hodině, plni dojmů ze soutěže. Žáci tuto soutěž hodnotili jako velice zajímavou, museli využít vhodnou strategii a taktiku, občas i zariskovali. Překvapeni byli i tím, jak dovedli pěkně spolupracovat se spolužáky, které vlastně znali jen od vidění.

Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Soňa Knapová