Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Školní kolo olympiády v českém jazyce

Kategorie: Škola

Ve středu 6.12.2023 se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili 2 žákyně 8.A, 3 žákyně a 1 žák 9.A a 4 žákyně 9.B. Během 60 minut řešili souvětí s různým významem, slova příbuzná, počet hlásek a písmen ve slovech, tvořili ustálená spojení slov. Jako volný slohový úkol formou prózy měli téma „Poprvé sám/sama…“. Maximální počet získaných bodů byl 50.

Žáci se s úkoly vypořádali různým způsobem, někteří velmi dobře, jiní méně úspěšně. Slohové práce se většině z nich velice povedly. Do okresního kola pojedou naši školu reprezentovat Tereza Mrkvicová z 9.B a Viktorie Fidlerová z 9.A.

Všem zúčastněným děkujeme a děvčatům přejeme v okresním kole co nejlepší výsledek.

Mgr. Miluše Škarytková