Soutěž „Doplerova vlna“ (fyzika)

Soutěž probíhala v obdobném duchu jako soutěž „Pražská třela“. Prvního kola 30.11. 2023 se účastnilo 43 týmů z celé republiky. Naši školu reprezentovaly týmy ve stejném složení jako v úterý. Týmy už věděly co je čeká, zvolily i dobrou taktiku a opět spolupracovaly skvěle. Zvláště úlohy na pohyb byly pro naše žáky dost obtížné, ale ve většině případů je zvládli dobře. V tomto kole již žádné technické problémy nebyly a vše fungovalo, jak mělo.

Všichni žáci si to užili. Dva týmy si i zhotovily maskota týmu. Pochvalovali si, jak spolu krásně v týmu spolupracovali a také, že se lépe poznali s ostatními. Umístění týmů:

10. místo „Lamy“ – Tomáš Kraus, Adam Grundmann, Matyáš Šlesinger, Adéla Trejbalová, Filip Fabian

18. místo „Jablíčka“ – František Hrušovský, Natálie Saková, Anna Hrodková, Petra Jakubcová, Kateřina Plewková

23. místo „Výpečky“ – Ondra Malík, Denis Bušek, Tereza Kutíková, Zuzana Luňáčková, Karolína Benová, Tereza Mrkvicová

30. místo „Balónci“ – Martin Tyl, Adam Šelepin, Tomáš Havelka, Natálie Králíková, Eliška Ročková

Tým „Lamy“ opět postoupil do finálového kola 7.12. 2023 v Praze. Budeme držet palce. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Soňa Knapová