Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Návštěva mateřských školek

Kategorie: Škola

Po delší době jsme opět v naší škole přivítali předškoláky z MŠ Čtyřlístek, Srdíčko a Meluzínek. Navštívili nás vždy v úterý 15.3., 22.3. a 29.3. Přivítali jsme je u šaten společně s kamarády ze sedmých a pátých tříd. Poté jsme se vydali na prohlídku naší školy. Zastavili jsme se v tělocvičně, kde pro ně byla připravena stanoviště, na kterých si mohli zacvičit. Běhali slalom mezi tyčemi, skákali přes překážky, váleli sudy, cvičili na lavičkách a prolézali obručemi. Poté následovala učebna robotiky a v ní samotní roboti. Šli jsme se také podívat do naší jídelny, kde na předškoláky a jejich paní učitelky čekala menší svačinka – koláče a pití. Myslím, že jim moc chutnaly, někteří si dokonce i přidali. Nakonec jsme se přesunuli do prvních tříd. Prvňáčci dětem ukázali, jak umí hezky číst a také, jak rozumí přečtenému textu, přednášeli básničky a počítali, do výuky se také zapojily děti z mateřských školek. Na závěr jsme se s předškoláky rozloučili a určitě se těšíme na další návštěvu v příštím školním roce.

Více fotografií v galerii.