Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Ježek Bodlínek ve 2.C

Kategorie: Škola

2.C přivítala na začátku roku 2022 nového kamaráda do své třídy. Není jím nikdo jiný než živý ježek západní. Mládě ježka západního se druháci rozhodli adoptovat ze záchranné stanice Krkonošského národního parku. Ježkovi dali příznačné jméno „Bodlínek“.

Ježek se narodil na konci léta, a pokud by zůstal ve volné přírodě, velice pravděpodobně by nepřežil zimu. Záchranná stanice Krkonošského národního parku, která se stará o různá handicapovaná zvířata nalezená ve volné přírodě, pečuje také o malé ježky, kteří by nepřežili zimní mrazy. Již 17 let nabízí KRNAP ježky školám v okolí Trutnova a Vrchlabí. Tento rok se do projektu „Bodlinka“ rozhodla zapojit třída 2.C.

Zástupce KRNAPu nejprve děti zevrubně proškolil v péči o ježka a poté dětem malého, roztomilého, okatého hmyzožravce slavnostně předal. Bodlínek zůstane ve 2.C až do konce dubna, kdy na oslavu svátku Dne Země, bude vypuštěn zpět do volné přírody.

Popřejme ježkovi pěkný pobyt ve 2.C a dětem, aby je péče o ježka stále bavila.