Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Mládežnická v Mecholandu

Kategorie: Škola

Ve čtvrtek 27. 1. 2022 jsme se s žáky 8. a 9. ročníku v rámci volitelného předmětu Digitální technologie zúčastnili komentované prohlídky Mecholand v Galerii města Trutnova. Provedl nás přímo autor, výtvarník Adolf Lachman, který se jako součást týmu studia Amanita Design zásadním způsobem podílel například na nám dobře známých hrách Samorost 1 a 2 a Machinárium.

Pan Lachman nás poutavým a osobitým způsobem nechal nahlédnout do své práce, tedy do světa kresby, kterou následně upravuje v počítači. Zároveň nám přiblížil svou spolupráci na počítačových point and click adventurách vyvíjených českou firmou Amanita Design. Žáky velice zaujali také autorovi krátké verše, které výstavu kreseb a obrazů doprovázejí. Jsou vtipné a neotřelé.

Děkujeme za výklad a příjemně strávené odpoledne.

Michal Strnad, Zdeněk Heteš