Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Svátky budou a budou krásné

Kategorie: Škola

Svátky budou a budou krásné, je motto posledních dní na naší škole. Všichni žáci, ať ti nejmladší, tak i ti nejstarší se připravují na nejkrásnější svátky v roce. A co všechno umí? Je toho opravdu hodně. Školou zní koledy ze tříd, po chodbách je cítit vánoční nálada a vůně cukroví, z nových školních dílen se line vůně laku a barev, zní tu i vrnění elektrického nářadí, vrtaček a brusek. Ano, to naši žáci tvoří své dekorační výrobky, kterými si ozdobí štědrovečerní stoly a někteří i své pokojíčky.
Nejmladší prvňáčci si v opravdové školní dílně vyrobili svícínky ze dřeva, které následně ve své třídě dozdobili. Děti z družinky se zase pustily do dřevěného stojánku na vánoční ubrousky. Druháci si vyzkoušeli, jak se vyrábí dřevěný stromeček, který si taktéž dotvořili ve svých třídách. Čtvrťáčci se pustili do malého, ale o to krásnějšího dárečku. Dáreček byla dřevěná formulka, kterou si sami opracovali, natřeli a následně sestavili. Zdatnější žáci druhého stupně se zabývali náročnějšími pracovními postupy. Skoro všechny pracovní skupinky si vyráběly společenské deskové hry. Šesťáci si už dnes mohou doma zahrát s rodiči „cvrnkací hokej“. Žáci osmých tříd propojili rukodělnou tvorbu s 3D tiskem a sestavili dřevěnou hru houpačku. A nejstarší „dílnaři“ si vyrobili levitující stoleček.
Dá se říct, že se naše škola přenesla na severní pól a stala se z ní taková malá skřítkovská dílnička. Vyrábí se, maluje se, zpívá se, cvičí se, vaří se, peče se a tvoří se… To je znamení, že děti z Mládežky, jsou na nejkrásnější svátky v roce zcela připraveny.
Co říct závěrem? Máme to ale šikovné děti.
Veselé Vánoce všem a ať se ve zdraví v novém roce opět sejdeme u dveří naší „Mládežky“