Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Bobřík informatiky a IT-SLOT 2021

Kategorie: Škola

Tradičně jsme se s žáky v rámci výuky Informatiky zapojili do soutěží zaměřených na informační technologie – Bobřík informatiky a IT-SLOT.
Bobříka informatiky (online soutěž pro testování znalostí a dovedností žáků základních a středních škol v oblasti informatiky a informatického myšlení) jsme lovili ve třech kategoriích: Mini (4.-5. třídy), Benjamin (6.-7. třídy) a Kadet (8.-9. třídy).
Nejlépe se podařilo odpovědět na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti následujícím žákům:

Kategorie Mini – 4.-5. třídy
V rámci výuky Základů práce na počítači se zúčastnilo 106 žáků. Alespoň 120 bodů dosáhlo a úspěšnými řešiteli se stalo 13 soutěžících, přičemž Anna Kaplanová (5.A) dosáhla maximálního možného počtu 192 bodů!!! Gratuluji.

Úspěšní řešitelé Bobříka informatiky v kategorii Mini

Kategorie Benjamin – 6.-7. třídy
V rámci výuky ICT a DiT se zúčastnilo 34 žáků. Alespoň 120 bodů dosáhlo a úspěšnými řešiteli se stalo 9 soutěžících (maximálně lze získat 192 bodů).

Úspěšní řešitelé Bobříka informatiky v kategorii Benjamin

Kategorie Kadet – 8.-9. třídy
V rámci výuky DiT se zúčastnilo 17 žáků 8. tříd. Alespoň 120 bodů dosáhlo a úspěšnými řešiteli se stalo 8 soutěžících (maximálně lze získat 192 bodů).

Úspěšní řešitelé Bobříka informatiky v kategorii Kadet

Soutěže IT-SLOT, jejímž pořadatelem je Soukromá střední škola výpočetní techniky v Praze na Proseku, se zúčastnilo 21 žáků 8. a 9. ročníku a všichni se umístili v první polovině soutěžního pole, které čítalo 4963 žáků ze 127 škol z celé České republiky. Soutěžící zde vybírají správné odpovědi na 25 otázek z oblasti výpočetní techniky (hardware, software), matematiky a logického myšlení.
Velká gratulace k 12. místu a postupu do finále mezi 50 nejúspěšnějších soutěžících patří Filipu Štoskovi (9.C). Finále soutěže se koná 8. prosince v Praze přímo v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky a Filip zde již může vyhrát velmi hodnotné ceny.

Tři nejúspěšnější žáci v soutěži IT-SLOT

Všem zúčastněným žákům děkuji za účast a úspěšným řešitelům gratuluji.
Mgr. Michal Strnad, učitel IT