Výsledky 11. kola Logické olympiády

Krajské kolo Logické olympiády proběhlo na FIM v Hradci Králové

Do letošního školního kola Logické olympiády se přihlásilo 75 237 žáků z 3 286 škol naší republiky. Z naší školy to bylo 30 žáků v kategoriích:

• A1 (žáci 1. třídy) – 2 žáci
  • A 2 (žáci 2. třídy) – 2 žáci
  • A (žáci 3. – 5. třída) – 10 žáků
  • B (žáci 6. – 9. třídy) – 16 žáků

Školní kolo

Kategorie A1 a A2 má pouze školní kolo.

V kategorii A se nejlépe umístila Sofie Anna Dydňanská z 5.A a Ema Čadová z 5.C, které postoupily do krajského kola.

V kategorii B to byla Tereza Samková z 9.C, Viktorie Mečířová z 8.A a Kamila Losická z 9.C. Všechny tři postoupily také do krajského kola.

Krajské kolo

Krajské kolo se konalo 5.11.202 na Fakultě informatiky a managementu v Hradci Králové.

V kategorii A soutěžilo celkem 47 žáků z našeho kraje a Ema Čadová se umístila na krásném 17. místě.

V kategorii B (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) do krajského kola postoupilo 51 žáků. Naše děvčata si vedla velmi dobře. Tereza Samková se umístila na 14. místě, Viktorie Mečířová na 35. místě a Kamila Losická na 39. místě.

I když tato umístění nestačila na postup do finále, děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Všem žákům, kteří se účastnili školního kola také děkujeme, že se zapojili do této soutěže a procvičili si svoje logické myšlení.

Mgr. S. Knapová