Špačkoš – vyhodnocení

V kategorii o nejlépe vyzdobený Špačkoš vybrala odborná porota 5 nejlepších škol. Bohužel jsme se do první pětice nedostali, ale cena útěchy nás neminula.

Firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH děkuje všem za účast v soutěži o nejvíce nasbíraných špačků a o nejkreativněji vyzdobený Špačkoš. Z celkových 26 kilogramů obdržených špačků se vytvoří v terapeutických dílnách velice cenná umělecká díla. Výtěžek z jejich dražby půjde na pomoc České olympijské nadaci, která podporuje sportující děti.

Nejvíce špačků, tedy pastelek kratších než 8 cm, které hrály ve vyhodnocování soutěže nejvyšší roli, se podařilo nashromáždit v ZŠ Ostrov Májová z Ostrova u Karlových Varů, která dala dohromady přes 5,8 kg špačků.

Hlavní cenu obdrží celkem 10 nejlepších škol, mezi které patří:

• Základní škola a mateřská škola Prostějov, Melantrichova 60 – 4,5 kg
  • Základní škola a Mateřská škola Brno, Pastviny 70 – 2,85 kg
  • ZŠ, Trutnov 2 – 2,65 kg
  • ZŠ A. Kučery, Ostrava – Hrabůvka – 1,65 kg
  • ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy – 1,4 kg
  • Masarykova ZŠ, Broumov – 1,05 kg
  • Gymnázium Pavla Křížkovského, Brno-Komín – 1 kg
  • ZŠ a MŠ Žabeň, Sviadnov – 1 kg
  • Základní škola a Mateřská škola Litenčice, okres Kroměříž 0,55 kg

Děkujeme všem, kteří se do této akce zapojili a pomohli nám zaplnit náš Špačkoš.