Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Kolo je kolo a kolem zůstane…

Kategorie: Škola, Sport

Známá to píseň, ale v tomto případě to platí. Sobotní ráno je ve znamení zvýšeného hemžení cyklistů na nákladovém prostoru za obchodním domem Kaufland. Každý rok v tuto dobu je to už tradicí. To naši „osmáci“ vyjíždějí na velké cyklodobrodružství na cykloturistické soustředění. Jejich cílem školní základna v Horním Bradle, která je usazena v centru krásných Železných hor. První okamžiky byly jako vždy. Seznámení s prostředím, základní dopravní předpisy, jak se na kole chovat a co je dobré znát, jak vlastně kolo vypadá a jak funguje? V neposlední řadě domluva na signálech, které při jízdě budeme dodržovat. Po zvládnutí výkladu je čas si to vše vyzkoušet a pustit se do jízdy na kole. Jezdci si vyzkoušeli základní dovednosti, jet s držením jedné ruky, přejet nebo podjet překážku apod.


Celý týden přálo počasí a žáci si tak mohli užít mnoho cyklovýletů, jakým byl třeba zatopený lom v Trhové Kamenici s rozhlednou na Zubřím kopci. Nechyběla další rozhledna Bojka, nesmíme zapomenout na nejkrásnější místo, kterým je Sečská přehrada s přilehlou zříceninou Oheb, a na závěr, když už měli žáci „něco naježděno“ se cykloskupiny vydaly do Ležáků, kde jim v muzeu byla představena celá historie tohoto pietního místa. Celý týden měli žáci program připravený a vždy si dny užívali nejen na kole, ale i společnými hrami na louce a v lese, sportovními aktivitami, kde si mohli změřit síly i s učiteli, a nesmí se zapomenout i na diskotéku, kde si všichni parádně zaskotačili a zazpívali.

Myslím si, že celý týden byl velmi příjemný a vše šlapalo dle plánu. Věřím, že si žáci i učitelé kurz užili.

Takže na závěr? Kolu zdar!!!
Fotografie naleznete na stránkách školy v sekci fotogalerie.

Tělocvikáři