Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Projekt „Jsme, jací jsme“ ve 3. třídách

Kategorie: Škola

V lednu ve 3. třídách proběhl preventivní program s názvem „Jsme, jací jsme“. Program měly v režii paní preventistky naší školy – p. uč. Kutová a Váňová s žáky 8. ročníku. Projekt byl rozdělen na dvě části, v první jsme zhlédli snímek o sourozencích Josefíně a Janovi, oba byli odlišní od svých spolužáků a na jejich příběhu jsme si mohli povšimnout, jak se řeší problémy vzniklé v soužití ve společnosti dětí. V druhé části byly děti náhodně rozděleny do skupin, ve kterých plnily úkoly na připravených stanovištích a vyzkoušely si na vlastní kůži, jak by jim bylo, kdyby také musely řešit problém života dětí s handicapem.

V celém průběhu programu panovala dobrá nálada, děti se hezky zapojovaly do připravených úkolů a do života si odnášejí nejen nové zážitky, ale i nové poznatky. Program vyvrcholil návštěvou speciální školky a školy. Na závěr jsme vyhotovili postavičky a zeměkoule, které nám připomínají to, že zkrátka… jsme, jací jsme.

tř. učitelky, asistentky a žáci 3. ročníku

Výtvarná práce žáků k projektu Jsme, jací jsme