Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Adopce ve 3.C

Kategorie: Škola

Rok se s rokem sešel a je tu opět leden. Vloni touto dobou třídu tehdy ještě 2.C navštívil kamarád z Krkonošského národního parku ježek západní, který se žáky strávil bezmála čtyři měsíce v jejich třídě. Děti se o ježka s entuziasmem staraly od ledna až do dubna, kdy jej poté společně vypustily do volné přírody. Práce to byla nelehká, ale žáci ji společnými silami a nadšením velmi zdárně zvládli. Ježek západní neboli „Bodlínek“, jak jej pojmenovali, si pobyt mezi druháky užil a zdárně přežil. 😊

Vzhledem k tomu, že tento rok si ježka znovu pořídit nemohli, rozhodli se žáci 3.C adoptovat „ježka“ v nedaleké zoologické zahradě ve Dvoře Králové. V rámci zachování tradice se žáci 3.C stali adoptivními rodiči bodlína Telfairova, neboli savce podobného ježkovi, který je endemitem ostrova Madagaskar. Popřejme bodlínovi z Královedvorské zoo úspěšný rok, o jehož potravu se postarali právě žáci svojí adopcí. Třeťáci se již těší až svého kamaráda na jaře osobně navštíví v zoologické zahradě ve Dvoře Králové.

Fotografie ježka