Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Vesmírná expedice B.O.K.E. 2022

Kategorie: KZČ Eldorádo, Škola

Na Mars a zpět za 14 dnů? Pro letní táborníky žádný problém. I letos se v Horním Bradle konal dětský letní tábor Eldorádo při Základní škole Mládežnická Trutnov. Na devadesát členů, rozdělených do šesti posádek, tu čekalo další letní dobrodružství.

Letos si pro děti vedoucí připravili vesmírné téma Bradelská Organizace Kosmických Expedic 2022. Hned v úvodu putování se musely posádky prodrat černou dírou a následně se dostat na Mars. Původní výpočty byly příznivé, za sedm dní jsme zpět na Zemi. Ale ve vesmíru vždy nejdou věci tak, jak si člověk naplánuje. Špatné výpočty nás ve vesmíru zdržely ještě o týden déle. Došlo taktéž k poškození hlavní rakety, a také se musely jednotlivé posádky postarat o prázdnou nádrž. V každém vesmírném boji proti Luxorům, kteří nám palivo vysávali, museli plnit nádrže pohonnými hmotami, abychom se dostali zpět na Zem. Z planety na planetu se nám práce měnila, někde bylo zapotřebí palivo vybojovat sportovními výkony, někde zase luštěním šifer, v některých fázích to bylo tváří v tvář Luxorům a v neposlední řadě i nočním výsadkem a plnění stezky odvahy. Zkrátka na táboře bylo vše, co na tábor patří:  skvělá nálada, zábava, sportování a táborové dovednosti. Naštěstí se vše zvládlo na jedničku a v pátek dne 15. července v 21:00 SEČ přistála naše kosmická loď zpět na Zemi v Horním Bradle. Po příletu nás čekala delegace vývojářů přímo z B.O.K.E. a ti hned astronauty dekorovali limitovanou edicí odznáčků speciálně vyrobených pro tuto misi. A co by to bylo za dekoraci, kdyby se vše neoslavilo na závěrečné diskotéce.

Všem přejeme krásný zbytek prázdnin a mnoho krásných zážitků.

Fotografie a videa najdete na táborovém facebooku

Letní tábor Eldorádo I.běh https://www.facebook.com/lt.eldorado.i.beh/

Vedoucí expedice B.O.K.E. 2022

Kapitán J. Šembera

Společná táborová fotografie
Společná táborová fotografie B.O.K.E. 2022