Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Žákovské cyklotoulky

Kategorie: Škola, Sport

Jak už sám nadpis článku napovídá, vydali se naši žáci na týdenní cyklokurz do Železných hor. Jejich kempem byla školní základna, která je v malebné obci kousek od Sečské přehrady, v Horním Bradle. Náš peloton, který čítal necelých padesát jezdců, se každý den vydával na dobrodružné cyklotoulky se zajímavými cíli. Jedním z nich byla rozhledna v obci Zubří, dalším byla dominanta kraje Sečská přehrada a v neposlední řadě vzdělávací cíl a tím byla vesnička Ležáky vypálená nacisty. Celý „cyklotýden“ se povedl na jedničku, všichni se naučili základům cyklistiky, jízdy v náročných terénech, na silnici, přes potok i potokem. Volný čas trávili procházkami po okolí nebo si zasportovali v kempu. Své nově získané dovednosti poté žáci ukázali v závěrečném boji o železného muže a železnou ženu. Boj o vládce Železných hor probíhal formou trojboje. Žáci vystartovali během ke střelnici, zde měli střílet na panáčky, následně sedli na kolo a objeli cyklistický okruh. Letošní časy byly rekordní, žáci ukázali, že jsou na kolech jako ryby ve vodě.


Celá akce se povedla i v oblasti komunikace, spolupráce a hlavně v utužení kamarádství všech zúčastněných tříd. Poděkování patří i paní Kociánové z Besipu, která nám pomohla zajistit reflexní prvky pro cyklisty.

Všem jezdcům/bajkerům děkujeme za skvělou akci, která v nás všech zanechá nejednu milou vzpomínku.

Tým cykloučitelů