Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Jak jsme si vedli v celostátním kole soutěže „Finanční gramotnost“

Kategorie: Škola

Do celostátního kola soutěže „Finanční gramotnost“ postoupil tým I. kategorie ( 1. – 5. třídy) ve složení Laura Krejčířová 4.C, Tomáš Kadlec 5.B a Vojtěch Spíchal 5.B. V pátek 29.4. 2022 jsme odjeli do ČNB v Praze, bohužel náš tým byl oslaben o Lauru, která se účastnit nemohla. V ČNB Tomáš s Vojtou usedli za svůj soutěžní stolek a napjatě, stejně jako ostatních jedenáct týmů z celé republiky, čekali na zahájení soutěže. Po zahájení v 9.45 hod byly úkoly rozdány. Písemný úkol zněl: ČNB vám na aktivitu popsanou v krajském kole přispěla částkou rovnou polovině vašich výdajů, zdůvodněte proč si tuto částku zasloužíte, jak a proč ji využijete. Po půl hodině týmy svoje práce odevzdaly porotcům a odešli na exkurzi po ČNB. Tato exkurze se všem moc líbila. Nejvíce všechny zaujaly dveře do trezoru, trezorové schránky, 130,24 kg vážící zlatá mince, která byla zhotovena na výstavu 100 let česko-slovenské koruny … Na závěr nás čekalo překvapení, mohli jsme si zvednout pravou zlatou cihlu. Po malém občerstvení začala druhá část soutěže, do které postoupilo už jen pět týmů. Tým Tomáše a Vojty byl vybrán. Oba měli velkou radost. Porotci jim dávali otázky týkající se jejich úkolu a Tomáš s Vojtou na ně museli odpovídat. Až do vyhlášení konečného pořadí byli kluci napnutí. Náš tým v oslabení obhájil krásné čtvrté místo. Po vyhlášení výsledků už všichni čekali na příchod ministra financí Zbyňka Stanjury, který se protáhl na hodinu. Pan ministr všem poděkoval a popřál hodně dalších úspěchů. Tomáš i Vojta se na setkání těšili a byli rádi, že se mohli s ministrem vyfotit. Odjížděli jsme se spoustou zážitků a cenných dojmů z atmosféry České národní banky.