Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Etické dílny v 9.C

Kategorie: Škola

V úterý 8.3.2022 proběhly v 9.C Etické dílny na téma Morální bludiště. Po zopakování základních pravidel chování jsme se seznámili se základními otázkami k tomuto tématu: Jak se zorientovat v bludišti hodnot? Jak zodpovědně přistupovat k rozhodnutím? Jak se vyrovnat s následky svých rozhodnutí? Na praktických aktivitách jsme si vše vyzkoušeli, každý řekl svůj názor na otázku Co tě napadne, když se řekne „odpuštění“? Byla nám doporučena stránka www.zeptej.se, zhlédli jsme krátký film o vytrvalém běžci, který se nevzdal, i když prohrával. Následovala skupinová aktivita s provázky. Na závěr zhodnocení s cenami za získané body a vyplnění dotazníků. Byly to dvě příjemně strávené hodiny, při kterých jsme se navzájem zase o něco víc poznali. 9.C