Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Den Offline a vernisáž výstavy

Kategorie: Škola

Offline mánie je za námi. V pátek 11. 2.  jsme odpojili školu od internetu, schovali počítače, mobily a ponořili se do technologického temna. Nevypadá to, ale není jednoduché přežít 24 hodin bez chytrého telefonu a počítače. Bez “gůglení” a rychlých zpráv je člověk jako bez ruky. Nemožnost přehrát při hodině prezentaci svazuje ruce…. ale dokázali jsme to! 

Den Offline nemá za úkol vypnout nás a zbavit telefonu. Naším cílem je jenom nastartovat diskuzi, zasadit semínko myšlenky, že někdy je těch technologií kolem nás moc.  Ovládají nás a stávají se nepostradatelnými. S touto myšlenkou jsme uspořádali společně s Galerií města Trutnova výstavu v prostorách Městského úřadu Trutnov.  Mapuje historii našeho Dnu Offline, zamýšlí se nad zjištěním, že naši žáci tráví průměrně 5 hodin denně na svém telefonu. 5 hodin!  Slavnostní zahájení vernisáže provázela živá hudba kapely Jakž Takž, stylově v offline undpludged sestavě. Výstavu jsme pojali interaktivně. Návštěvníci sdílí  své vzkazy, fotografie i obrázky na offline verzi aplikací jako je Facebook nebo Instagram, hrají gamesy jako jsou piškvorky nebo námořní bitvy. Samozřejmě nechybí stylové artefakty z minulých let….. gramofon, kazeťák nebo psací stroj.  Fotografie z akce jsme pořizovali od roku 2015. Letošní ročník přijel fotit známý fotograf Bohdan Holomíček, jehož fotografie zdobí část výstavy. Až půjdete okolo Městského úřadu zaskočte na návštěvu.

Výstava je otevřena do 22. 3. 2022 na Městském úřadě

>>> Fotogalerie Den OFF LINE na naší škole <<<

>>> Fotogalerie z vernisáže výstavy <<<

Fotografie ze Dne Offline