Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Dějepisná olympiáda

Kategorie: Škola

Okresní kolo, které proběhlo 23. 3. na ZŠ Komenského, skončilo pro Martina Kuchaře z 9. C velkým úspěchem. Umístil se na druhém místě, a tím si zajistil i postup do krajského kola. 

Ale začněme pěkně popořádku. Na začátku února se do školního kola dějepisné olympiády přihlásilo celkem patnáct žáků a žákyň z 8. a 9. tříd. Téma soutěže se týkalo české a moravské šlechty od konce raného středověku až po rok 1648. Musím všechny účastníky soutěže pochválit, žádný z nich ve svých odpovědích neklesl pod padesát procent.

Školní kolo skončilo vítězstvím Martina Kuchaře s počtem bodů 49, na druhém místě se umístily Viktorie Váňová z 8. A a Eliška  Mihatschová z 9.B., třetí místo obsadila Markéta Naimanová z 9.B.

Do okresního kola jsme nakonec poslali Martina Kuchaře a Viki Váňovou, ta se umístila na pěkném 16. místě.

 Znovu blahopřejeme Martinovi a přejeme mu mnoho úspěchů v krajském kole, které se bude konat 4. dubna v Hradci Králové. Doufáme, že se nám mezi Rožmberky, Žerotíny, Kollovraty, Valdštejny a další českou šlechtou neztratí.