Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Soutěž „Finanční gramotnost“

Kategorie: Škola

Cílem soutěže Finanční gramotnost, kterou od roku 2009 již tradičně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v kategorii celostátních školních soutěží, je zaujmout a hravým způsobem seznámit žáky základních a středních škol s problematikou finanční gramotnosti, která je nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení. Jde o soubor znalostí, dovedností a hodnotových postojů vedoucích k tomu, aby dnešní žáci byli v budoucnu schopni finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

Od 10.11.2020 do 8.1.2021 proběhlo na naší škole školní kolo. Soutěže se zúčastnilo:

  • 11 žáků v 1. kategorii – žáci prvního stupně
  • 13 žáků v 2. kategorii – žáci druhého stupně

Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole, a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále. Školní a okresní kolo se konají prostřednictvím on-line soutěžního systému.

V první kategorie se na prvních třech místech umístili tito žáci:

  • Ema Čadová 4.C
  • Eduard Štejnar 5.A
  • Zuzana Luňáčková 5.A

V druhé kategorii:

  • Amelie Augustová 6.A
  • Martin Kuchař 8.C
  • Tereza Samková 8.C

Všem šesti budeme držet palce v okresním kole. Ostatním žákům děkujeme za účast.

Mgr. Soňa Knapová