Organizace výuky od 30. 11. 2020

V souvislosti se změnami v organizaci výuky s platností od 30. 11. 2020 zveřejňujeme podrobnější informace.

Základní pravidla

• Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají).
  • Žáci zůstávají v kmenových učebnách.
  • Žáci i další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Pravidlo 3R (roušky, ruce, rozestupy).
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání (včetně plavání).
  • Výuka výchov (HV, VV, TV, ČaSP, ČvS, ICT) bude probíhat pouze prezenčně s náhradním vzdělávacím obsahem.
  • Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  • Pro distanční část turnusové výuky (6. – 8. třídy) se i nadále doplňuje tabulka s úkoly do týdenního plánu ve sdílené složce, vše se řídí pravidly pro distanční výuku.
  • Polední přestávku není umožněno žákům druhého stupně trávit ve škole.
  • Školní klub Chobotnice – MIMO PROVOZ.
  • Kroužky KZČ neprobíhají.

Na provoz škol a školských zařízení se i nadále vztahují:

I. stupeň

• 1. – 2. třídy – nadále viz „Organizace od 18. 11. 2020
  • 3. třídy
    • nástup do školy v 7.30 h
    • zahájení výuky v 8.00 h, konec výuky denně v 12.25 h (i v úterý)
    • z personálních důvodů ranní družina pro žáky 3. tříd neprobíhá, odpolední pouze do 15.00 h, a to v kmenových třídách pod dohledem třídních učitelů (zachování homogenních skupin)
    • předčasné odchody žáků ze školní družiny jen na základě včasného informování třídního učitele (den předem)
  • 4.-5. třídy
    • standardní rozvrh
    • polední přestávky v případě zájmu dítěte v kmenové učebně (klub Chobotnice je uzavřen)

II. stupeň

• 9. třídy
    • pouze prezenčně, standardní rozvrh
    • místo volitelných předmětů zařazena výuka Českého jazyka a Matematiky
  • 6. – 8. třídy – turnusově
    • sudý týden – PREZENČNĚ 6.AB + 7. třídy (6.C, 8. třídy distančně)
    • lichý týden – PREZENČNĚ 6.C + 8. třídy (6.AB + 7. třídy distančně)
    • místo volitelných předmětů zařazena výuka Českého jazyka a Matematiky

• Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce.
  • Maximální počet osob u jednoho stolu je omezen na 4 osoby.
  • Žáci mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky s výjimkou doby konzumace stravy.
  • Ostatní žáci si mohou od 10.30 h do 11.15 h stravu odebrat do jídlonosičů u výdeje na I. stupni (vchod od kina).

O případných dalších změnách Vás budeme včas informovat.