STOP marihuaně

Z vyhodnocení Preventivního programu školy za loňský rok vyplynulo, že v rámci prevence je důležité pomoci utřídit žákům informace o zneužívání marihuany. Úroveň a rozsah znalostí, informovanost o zneužívání účinků je napříč ročníky a třídami velmi rozdílná, často vrstevníky zkreslená. Beseda proběhla v 7. a 8. třídách pod vedením lektora Romana Tylše a dohledem třídního učitele v průběhu prosince a ledna.

Postřehy dětí:

„Líbilo se mi, že se do programu zapojila celá naše třída.“

„Zapamatovala jsem si, že kvůli droze ztratíme všechny, že přijdeme o veškerou svobodu.“

„Dozvěděla jsem se hodně nových věcí a už teď vím, že to nikdy nechci zkusit.“

„Bylo to i zábavné, měli jsme možnost získat placku.“

„Pán nám hezky vše vysvětlil, bylo vidět, že o tom ví hodně.“

Zaujalo mě, že se kvůli marihuaně může zničit i rodina a vztahy mezi sebou. Nebo že drogy se mohou objevit i v jídle.“

„Přednáška byla poučná a myslím, že ten, kdo by chtěl začít s marihuanou a jinými drogami, tak po přednášce by už nikdy nechtěl.“

„Byla to zajímavá přednáška, ve které jsem se dozvěděla nové informace, za které jsem ráda. Ale myslím, že by jedna vyučovací hodina úplně stačila.“

„Nepřišlo mi dobré, že se pán ptal na otázky, které nemusí někdo vědět a vyvolával ty, co se nehlásili.“