Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Projektový den Okno do pravěku

Kategorie: Škola

Ve dnech od 9. do 11. prosince nahlédli žáci šestých tříd do pravěku ještě důkladněji než v běžných hodinách dějepisu. V rámci projektu Okno do pravěku naši školu navštívila ředitelka úpického muzea Mgr. Jana Nešněrová, která žákům zábavnou formou vysvětlila nejen, jak pracuje archeolog, ale shrnula i nejdůležitější informace o pravěké kultuře a odpověděla na naše zvídavé dotazy.

Všechny nově nabité informace žáci hned využili při vyplňování pracovních listů. V druhé části našeho dějepisného dopoledne se třída rozdělila do pracovních skupin a vytvářela informační plakáty o vývojových typech člověka. Skupiny pracovaly s nasazením a velkou kreativitou, vznikly proto velmi zajímavé práce. Nejlepší z nich si můžete prohlédnout na chodbách školy.

Na závěr jsme si zahráli i na pravěké umělce a uhlem vytvářeli jeskynní malby.

Do pravěku se šesťáci vrátí ještě v květnu během plánované exkurze do archeoparku Všestary.