Olympijský víceboj 2016

Kategorie: Sport

I v letošním roce se naše škola přihlásila do sportovního projektu, který pořádá olympijský svaz. Tímto projektem je Sazka olympijský víceboj, který nabízí sportovní náplň pro všechny žáky.

logo Olympijský víceboj

Žáci plnili osm disciplín, za které mohli, při splnění všech osmi, získat sportovní vysvědčení.

Soutěžní disciplíny:

1. Hluboký předklon. Disciplína testuje ohebnost.
  2. T-běh (neboli člunkový běh). Disciplína zkoumá hbitost.
  3. Zkrácené sedy-lehy. Disciplína zjišťuje silovou vytrvalost.
  4. Postoj čápa. Disciplína testuje rovnováhu.
  5. Sprint na 60 m. Disciplína ověřuje rychlost.
  6. Zátopkův běh na 1000 m. Disciplína zkoumá běžeckou vytrvalost.
  7. Skok z místa / Trojskok snožmo z místa. Disciplína testuje výbušnost.
  8. Hod basketbalovým míčem. Disciplína zjišťuje sílu.

Na naší škole se zapojila většina našich žáků, proto jsme byli zařazeni do kategorie škola s více než 450 zúčastněnými žáky. Tuto kategorii „Mládežka“ vyhrála a získala tak 89% zapojení žáků a byla odměněna stříbrným certifikátem a stříbrnou medailí. Tato medaile bude nalepena na vstupu do tělocvičny, kde visí bronzová medaile s loňského ročníku. Letošní ročník se stal prozatím nejúspěšnějším pro naší školu za poslední tři roky.

Tímto všem moc děkuji za spolupráci a nasazení.

Bc. Jiří Šembera – kabinet TV