Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
sobota, 26 září 2020 06:37

CO UKRÝVÁ LES

Napsal(a)

 

     Vše začalo neobyčejnými dopisy. Našli jsme je pověšené za kliky dveří u družin. Psal nám podzimní skřítek, že nás moc zdraví a že nám uchystal super úkoly v nedalekém lese. Sluníčko nás pozorovalo, jak jsme se celí zvědaví vydali do lesa. Tam nás čekalo 7 stanovišť s úkoly. Za každý splněný úkol jsme dostali jedno písmenko.

     Úkoly byly opravdu pestré a zajímavé. Už z dálky jsme zahlédli „Ochutnávkový keř“- pytlíčky, zavěšené na větvích keřů, ve kterých byly schované dobrůtky v podobě jablíček, rajčátek, švestek, mrkve. Museli jsme je podle chuti poznávat. Zajímavé bylo přiřazovat kartičky k odpadkům, které do přírody nepatří a dozvědět se, jak dlouho se v přírodě rozkládají. Nechyběl ani běh do vrchu kolem stromů, nebo třídění kartiček s obrázky na ovoce a zeleninu.

     Nejvíc nás bavil průchod pavučinou poslepu. Fakt jsme se báli, že na nás na stromě číhá velký pavouk. Potkali jsme i veselého ježka, u kterého jsme potrénovali hod šiškou na cíl. Taky z nás byli chvíli detektivové. Museli jsme totiž najít ztracená lesní zvířátka. Potom na nás čekalo velké přemýšlení při skládání příběhu o skřítcích. Z písmenek jsme nakonec vyluštili jméno skřítka podzimníčka. Vyluštíte ho také?   A Z E Ř Í P K

                                                                                                                                                                                                                                                       G. Hofmanová

 

 

Číst 239 krát
Více z této kategorie: « ŠD na lyžích