Co ukrývá les aneb cesta za podzimním skřítkem

Kategorie: Družina

Jedno slunné odpoledne navštívil nedaleký les, blízko naší školy, podzimní skřítek. Připravil pro celou družinu sedm různých úkolů. Děti vyzkoušely svoje chuťové pohárky u ochutnávkového keře, házely na cíl na ježečka, zaběhaly si slalom mezi stromy, hledaly ztracená lesní zvířátka, zjistily, co do lesa nepatří a jak dlouho se v přírodě rozkládá třeba taková plechovka, prošly poslepu pavučinou. Svoje hlavičky si namáhaly např. při skládání puzzle a přiřazování podzimních obrázků k jejich stínům.

Velkou hádankou bylo přijít na to, jak se vlastně skřítek jmenuje. Za splněné úkoly dostaly děti sedm písmen, ze kterých musely složit skřítkovo jméno. Uhádnete ho také?

E      Á       E      K       M        CH     Č

G. Hofmanová