Branně – ekologický den ve znamení ukázek práce Integrovaného záchranného systému

V pondělí 14. října proběhl na naší škole Branně-ekologický den, který přinesl nejen zábavu, ale i cenné zkušenosti. Hlavním tématem letošního ročníku bylo seznámení žáků s Integrovaným záchranným systémem (IZS) a nácvik reakce na krizové situace.

Žáci měli možnost setkat se s profesionály z řad policie, záchranné služby a hasičů. Zástupci těchto složek předvedli nejen svou techniku, ale také praktické ukázky, jak postupovat při mimořádných událostech. Děti si vyzkoušely, jak správně ošetřit drobná poranění, zavolat na tísňovou linku nebo se evakuovat v nebezpečné situaci.

Součástí dne byl také cvičný požární poplach. Celá škola se v krátkém čase přesunula na shromaždiště podle evakuačního plánu. Akce pomohla žákům pochopit důležitost pohotovosti a rychlé reakce v krizových momentech.

Tento den nejen prohloubil povědomí o práci složek IZS, ale také posílil týmového ducha a schopnost spolupracovat v náročných situacích.

Těšíme se na další ročník!