Škola bez cukru? Proč ne!

Vážení rodiče, milí žáci,

mnozí z vás již zaznamenali, že trutnovští zubaři přišli s iniciativou „Škola bez cukru“, která se postupně šíří do škol v celé České republice. Základní teze i další informace o této aktivitě si můžete přečíst na webových stránkách www.skolabezcukru.cz. Jednoduše řečeno jde o rozumný přístup k využití cukru při stravování.

Určitě se shodneme na tom, že nadbytečné a zbytečné používání cukru vede k mnoha zdravotním komplikacím. Stejně tak časté pití slazených nápojů neprospívá našim zubům.

Jsme si jisti, že pochopíte náš dobrý úmysl zapojit se od září 2024 naplno do výše uvedeného projektu. Největší změna nastane v pitném režimu ve školní jídelně, který bude v podobě čisté, filtrované vody nebo neslazených ovocných čajů. Omezíme odměňování cukrovinkami a budeme s vámi hovořit o tom, proč by bylo dobré cukru se spíše vyhýbat.

Podpořte nás i vy!

Mgr. Michal Strnad, ředitel školy