Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Branně ekologický den a akce Ukliďme Česko 

Kategorie: Škola

Při jarním termínu branně ekologického dne jsme se na Mládežce zaměřili zejména na bezpečnost ve škole při mimořádných událostech. Žáci si vyzkoušeli opuštění budovy, nácvik první pomoci, mohli se seznámit s prací IZS, ale měli také možnost vyzkoušet si hovor na linku 155 a 158. 

Nedílnou součástí jarního branně ekologického dne se na naší škole již třetím rokem stává akce Ukliďme Česko, která má za cíl úklid odpadu na veřejných místech po celé České republice. Opět jsme si vybrali Horní Staré Město a po jednotlivých ročnících si rozdělili trasy úklidu. Starší žáci sbírali odpad podél řeky, cyklostezku, K Pěti Bukům, směrem na Dvoračky, a ke stavebninám. Mladší sbírali v širším okolí školy a samotné sídliště. Na to, že úklid probíhal zhruba ve stejnou dobu loni i předloni, tak se nepořádku podařilo uklidit obrovské množství. Budeme doufat, že v budoucnu bude odpad končit v koších, kam patří a ne v rukou nejen našich žáků, ale všech dobrovolníků, kteří se do této akce zapojili.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1