Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Parlamentní akce – Den přátelství nebo-li Matching Day

Kategorie: Škola

Ve školách po celém světě se konají různé události a akce, které mají za cíl podporovat přátelství, sounáležitost a pozitivní prostředí. Jednou z takových akcí byla i středeční iniciativa parlamentu nazvaná Den Přátelství nebo-li Matching Day.

V tento den si děti do školy oblékly oblečení stejných barev nebo zvolili tématicky stejná oblečení. Někteří si vzali stejný doplněk. Tímto způsobem ukázali spolužákům, že k sobě patří a že spolu přátelí. Do parlamentní akce se zapojili i učitelé, za což jim patří naše díky, neboť není lepší způsob učení než jít příkladem.

V dnešní rychlé, někdy neosobní době mobilních telefonů, počítačů a notebooků je dobré si připomínat skutečné hodnoty, mezi které přátelství bezesporu patří. Akce přinesla nejen radost, ale zdůraznila se nutnost spolupráce mezi spolužáky, empatie a respekt k ostatním.

Všem, kteří se zapojili děkujeme. Parlament