Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Ekonomická olympiáda III. ročník 2023/2024

Kategorie: Škola

Ekonomická olympiáda je unikátním projektem, který se zaměřuje na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků formou pestré soutěže, sestávající ze školního kola a vrcholící slavnostním finále, kam postupuje 100 nejlepších řešitelů z celé republiky. Je to soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena primárně žákům 8. a 9. ročníků základních škol a žákům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. 

První kolo proběhlo od 15. ledna do 26. ledna online ve škole. Účastnilo se ho 18 žáků z našich osmých a devátých tříd. Výsledky byly zveřejněny v tomto týdnu. Z našich žáků nejlepších výsledků dosáhla Nicole Pumprová 9.B, Natálie Králíková 9.C a Matyáš Šlesinger 9.B. Bohužel na postup do finále to nestačilo. Všichni žáci si vyzkoušeli své znalosti z mikroekonomie, makroekonomie, mezinárodní ekonomie a finanční gramotnosti. Všichni získali za odměnu diplom. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Soňa Knapová