Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Olympiáda v mediální gramotnosti

Kategorie: Škola

V průběhu měsíce října na naší škole proběhl letošní první ročník školního kola olympiády v mediální gramotnosti. Cílem této olympiády bylo seznámit žáky se světem médií, naučit je rozpoznávat dezinformace a naučit je třídit pravdivé informace v internetové džungli. Ve školních kolech po celé České republice se do soutěže zapojilo přes 13 000 žáků z dvou set škol v zemi. V takto obrovské konkurenci se podařilo Tomáši Kadlecovi probojovat z 18. místa a Vojtěchu Spíchalovi z 22. místa do prosincového republikového finále na pražský magistrát. Zde s kamerami České televize v zádech oba chlapci soutěžili v písemné části proti padesátce nejlepších žáků z celé země. Další úspěch přišel o pár hodin později, kdy Tomáš Kadlec postoupil i do užšího finále na ústní pohovor s experty v oboru mediální gramotnosti. V užším finále nakonec Tomáš obsadil skvělé 9. místo.