Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Branně ekologický den ve 4.C

Kategorie: Škola

V rámci branně-ekologického dne navštívili žáci 4.C hasičský záchranný sbor  v Trutnově Poříčí. Průvodcem exkurze byl velitel družstva Jiří Špaček. Pan Špaček seznámil žáky s provozem celé stanice. Ukázal dětem, jak hasiči z povolání vykonávají svoje zaměstnání, které je spíše posláním. Seznámil žáky s vybavením a zázemím celé stanice. Děti mohly na vlastní oči spatřit, kde se různé speciální jednotky hasičů připravují, např. lezeckou stěnu v útrobách stanice, trenažér, ve kterém se připravují v podmínkách tmy, kouře a hluku, ale také různé druhy obleků – od vodní záchrany, chemické záchrany, po speciální plynové obleky. Děti také na vlastní kůži pocítily, jaké je to sedět v různých typech hasičských vozidel. Exkurze se samozřejmě věnovala i tématům a okruhům BED přímo z úst odborníků nejpovolanějších. Celá návštěva byla velmi poučná, místy i zábavná. Děti si upevnily znalosti, které již měly a zároveň rozšířily obzory o nové zajímavé poznatky a zkušenosti. 4.C děkuje trutnovským profesionálním hasičů a bude se těšit na další případnou spolupráci. Dovolte mi skončit citátem: „Hasič je člověk, který žije na světě dvakrát, pro sebe a pro druhé.“