Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Být tak středověkým rytířem

Kategorie: Škola

Víte, co je nového? Máme pro vás zajímavou novinku, ve 3. A totiž ode dneška máme celou třídu rytířek a rytířů! Je to věc nevídaná a stalo se tomu na akci v Muzeu Podkrkonoší! Zde si děti užily prožitkový edukační program „Být tak (na chvíli) středověkým rytířem“. Opravdu jsme se jím totiž na chvíli stali – vyrobili jsme si každý svůj vlastní erb, sestavili jsme si rytíře na základě indentikitu, zhlédli jsme prezentaci o životě ve středověkém Trutnově, mohli jsme si sáhnout a obtěžkat skutečný, mimochodem velmi ostrý, rytířský meč. Na závěr nás čekalo velké překvapení, naše paní učitelka Monika Strnadová se na chvíli stala pravou královnou a mohla nás pasovat na rytíře Řádu školáckého, vzorně jsme jeden po druhém poklekli a slíbili věrnost, odvahu a štědrost tomuto Řádu :). Užili jsme si společně krásný den, už teď se velmi těšíme na další výlety, děti z 3. A.