Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Vánoční laťka je zpět!

Kategorie: Škola, Sport

Po krátké covidové pauze se na Základní škole Mládežnická konala tradiční sportovní akce, která je symbolem předvánočního času ve škole. Jedná se o Vánoční laťku. Pořadatelství celé akce si pod křídla vzali naši nejzkušenější a nejstarší žáci, naši „deváťáci“. Před akcí se pěkně zapotili, když řešili, jak objednat a zajistit medaile a odměny, taktéž se museli domluvit na systému zapisování sportovců a jejich prezenci, a dalších úkolech, bez kterých by akce nebyla. Do soutěže se zapojilo více než 70 žáků naší školy z druhého stupně. V soutěži byli „skokani“ rozdělení do kategorií 6. – 7. třída chlapci a dívky a 8. – 9. třída chlapci a dívky. O napínavé souboje nebyla nouze. Mladší ročník skokanů začínal na 95 cm a ti nejzdatnější skokani druhého stupně na 105 cm. V každém dalším kole se laťka zvedala o 5 cm. Na zdolání výšky v každém kole měli soutěžící 3 pokusy. Pokud se jim výšku nepodařilo překonat, znamenalo to vyřazení ze soutěže. Celá akce probíhala jako po másle, organizátoři pracovali na plné obrátky a skokani na sportovišti předváděli divákům to, co umí, a nebylo toho málo, výkony byly obdivuhodné. A jak to vše dopadlo? Za dívky šestých a sedmých ročníku vyhrála Nela Vladyková, hned za ní byla druhá Adéla Hronová, a poslední dívka, co obsadila stupně vítězů byla Anna Kaplanová. Za chlapce v kategorii šestých a sedmých ročníků vystoupal nejvýše Dominik Zachara, na druhém místě se umístil Adam Syrovátka, třetí místo obsadil Michal Čukan. V kategorii chlapců osmých a devátých tříd se z vítězství radoval Tomáš Brádle, druhé místo získal Dominik Ráliš a na třetím místě se umístil Tomáš Havelka. Nejnapínavější souboj byl v kategorii dívek osmých a devátých tříd, kde hned 3 dívky skákaly nerozhodně. O konečném výsledku rozhodovaly pokusy. Nejlépe obstála Tereza Svobodová, na stříbrné pozici se umístila Nikola Liskovská, bronzovou příčku získala Viktorie Mečířová. Vánoční laťku okořenil svým přístupem moderátor Šimon Geisler, celá akce byla moc povedená, žáci i učitelé byli spokojeni. Velká gratulace všem soutěžícím. Velké poděkování deváťákům za organizaci.

Poděkování učitelskému sboru a ředitelství školy za podporu. Všechny fotografie jsou na stránkách školy v galerii.

Děkujeme deváťáci a tělocvikáři