Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Návštěva třeťáků v trutnovském muzeu

Kategorie: Škola

V rámci projektu Trutnov – naše město jsme se vydali 27. září na návštěvu muzea. Z poutavého výkladu pana Mgr. Vašaty jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a perliček z historie našeho města. Dnes již víme, že naše město mělo a má také svůj zámek, shodou okolností se nachází právě v dnešním trutnovském muzeu. Víme, kde se nacházelo zdejší vězení, dodnes se ulička, která k němu vedla, nazývá Vězeňská. Z perliček, které na přednášce zazněly, nám utkvělo např. to, že do vězení se mohli dostat občané, kteří rádi pili víno a zůstali v putykách poté, co se ve městě ohlásila večerka – t. j. po 22. hodině, bylo tedy důležité chodit domů včas. Pak jsme se podívali na výstavu zbraní, někteří chlapci si mohli vyzkoušet pravou vojenskou helmu a podržet v ruce skutečnou zbraň. Na závěr jsme zhlédli výstavu věnovanou historickým pokrývkám hlavy – kloboukům a čepicím. V muzeu se nám velmi líbilo.

tř. uč. a žáci 3. tříd