Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

OKNO DO PRAVĚKU

Kategorie: Škola

Dějepisná exkurze 6.tříd
17.5.2022 se uskutečnila dějepisná exkurze 6.A a 6.B do pravěké vesničky Všestary u Hradce Králové na výukový program „Okno do pravěku“. V muzeu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o pravěku, v kinosále jsme byli seznámeni s tím, jak vesnička vznikala a ukazovali jsme si předměty denní potřeby. Venkovní program nám narušil déšť, přesto jsme si s panem průvodcem vše prohlédli a poté vyzkoušeli některé pravěké aktivity: drcení obilí, broušení kamene, sekání dříví a hod oštěpem. Na závěr jsme si mohli zakoupit menší svačinku nebo nějaký suvenýr. Většina z nás si exkurzi moc užila a líbila se jim.

Děti stojící u pravěkého obydlíŽák házející oštěpŽákyně si zkouší mletí obilíDěti stojící u pravěkého obydlí