Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Co ukrývá les

Kategorie: Družina

Vše začalo neobyčejnými dopisy. Našli jsme je pověšené za kliky dveří u družin. Psal nám podzimní skřítek, že nás moc zdraví a že nám uchystal super úkoly v nedalekém lese. Sluníčko nás pozorovalo, jak jsme se celí zvědaví vydali do lesa. Tam nás čekalo 7 stanovišť s úkoly. Za každý splněný úkol jsme dostali jedno písmenko.

Děti s družinou v lese plní úkoly

Úkoly byly opravdu pestré a zajímavé. Už z dálky jsme zahlédli „Ochutnávkový keř“ – pytlíčky, zavěšené na větvích keřů, ve kterých byly schované dobrůtky v podobě jablíček, rajčátek, švestek, mrkve. Museli jsme je podle chuti poznávat.

Zajímavé bylo přiřazovat kartičky k odpadkům, které do přírody nepatří a dozvědět se, jak dlouho se v přírodě rozkládají.

Nechyběl ani běh do vrchu kolem stromů, nebo třídění kartiček s obrázky na ovoce a zeleninu.

Nejvíc nás bavil průchod pavučinou poslepu. Fakt jsme se báli, že na nás na stromě číhá velký pavouk.

Potkali jsme i veselého ježka, u kterého jsme potrénovali hod šiškou na cíl.

Taky z nás byli chvíli detektivové. Museli jsme totiž najít ztracená lesní zvířátka.

Potom na nás čekalo velké přemýšlení při skládání příběhu o skřítcích. Z písmenek jsme nakonec vyluštili jméno skřítka podzimníčka. Vyluštíte ho také? A Z E Ř Í P K

G. Hofmanová