Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

1. místo pro naše softbalistky

Kategorie: KZČ Eldorádo

Přípravný jednodenní turnaj pro žákyně a kadetky připravil oddíl softballu SK Horní Staré Město ve svém areálu. V sobotu byl turnaj pro tři žákovské týmy, domácí „Horňák“, Eagles Praha a SC Dvůr Králové nad Labem.

Hráčky softbalového týmu

Turnaj žákyň

Hrálo se systémem každý s každým dvakrát, aby se si žákyně co nejvíc zahrály. Nešlo až tak moc o výsledek, ale o sehrávání týmů, zkoušení různých variant. Díky pandemii COVID 19 začíná soutěž pro mládežnické týmy v srpnu a v této době, kdy už se může trénovat a hrát, jsou přípravné turnaje ideální příležitostí k sehrávání týmů.

V sobotu se hrálo i za deště, děti byly statečné a předvedly skvělé výkony. Díky rodičům dostaly týmy i sladké ceny.

Konečné pořadí žákyň:

  1. SK Horní Staré Město
  2. Eagles Praha
  3. SC Dvůr Králové nad Labem

Turnaj kadetek

V neděli pokračoval víkend turnajem kadetek, kdy se hrálo již za hezkého, slunečného počasí. Hřiště v Horním Starém Městě přivítalo Blesk Jablonec, Arrows Ostrava a sobotní tým žákyň Eagles Praha. Obzvláště tento tým statečně bojoval proti starším soupeřkám, nezalekl se a opět byly vidět krásné zákroky v poli, odpaly.

Konečné pořadí kadetek:

  1. SK Horní Staré Město
  2. Arrows Ostrava
  3. Eagles Praha U13
  4. Blesk Jablonec

Další víkend 13. a 14. 6. čeká oddíl softballu premiéra v Extralize žen. V sobotu 13.6. je v plánu od 13:00 a 15:00 hod. dvojzápas s týmem Joudrs Praha, zkušenými hráčkami. V neděli poté ve stejné časy s týmem Storms Praha. SK Horní Staré Město vyhrálo hlasovací facebookovou soutěž o živé vysílání ze zahájení sezony. Zápasy se budou přenášet na YouTube. Domácí tým má připravené i soutěže pro diváky o drobné ceny, takže neváhejte přijít a podpořit trutnovský sport.

Zapsala: J. Klempířová