Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Exkurze na Sněžku 9.A

Kategorie: Škola

Dne 18. 9. 2019 byla sice trošku zima, ale bylo krásně jasno. Proto jsme se rozhodli, že se uskuteční náš plánovaný výlet na Sněžku. Někteří sice hudrali už na začátku naší výpravy, tedy v Peci pod Sněžkou, ale z pohledu na cíl naší cesty, který byl již odtamtud v dálce vidět, se nakonec všem podlamovala kolena.

Cestou jsme získávali cenné informace o historii a vývoji Krkonoš. Když jsme konečně dorazili na onen nejvyšší vrchol v České republice, všem se nám ulevilo. Panoramata, která jsme odtamtud za krásného počasí mohli spatřit, byla až kýčovitě krásná. Cesta dolů byla náročnější, než si mnozí mysleli, neboť schody byly dlouhé a úmorné.  Na cestě zpět přes Růžohorky nás upoutaly i krávy.

Nakonec jsme se všichni v pořádku vrátili domů s novými  poznatky o Krkonoších. Výpravu jsme si parádně užili a těšíme se na další exkurzi.

Za 9. A Adam Souček