Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Dějepisná exkurze 6.B

Kategorie: Škola

Ve čtvrtek 9.5.2019 se v rámci projektu „Okno do pravěku“ uskutečnila exkurze do archeoparku ve Všestarech.

V nové budově jsme mohli vidět na čtyři stovky exponátů, repliky pravěkých artefaktů z kamene, bronzu, železa, dřeva, keramiky… Atmosféru dávných dob nám zprostředkovaly prostorové projekce v kinosále. Také jsme mohli vstoupit do pravěké jeskyně s malbami lovců, nahlédnout do důlních šachet z pozdní doby kamenné nebo projít velké akvárium s podvodními nálezy.

Nejvíce nás zaujala venkovní expozice s ukázkami pravěkých staveb a to, že jsme si mohli vyzkoušet různé pravěké činnosti: trefit mamuta ze slámy, namlít obilí, obrousit kámen, rozseknout kmen, okopat pole…

A jak nám to šlo, se podívejte do fotogalerie Všestary 6.B.

Počasí nám celkem přálo, a tak jsme si závěrečnou část projektu užili.

6.B