Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Projektový den „Trutnov – středověké město, středověcí lidé“

Kategorie: Škola

27.3. a 28.3. 2019 proběhl v 7.A a v 7.B projektový den, který navazoval na probrané učivo učebního bloku „Vrcholný středověk – středověká města“ v dějepisu v 7. třídě.

S odborníkem z praxe Mgr. Janou Nešněrovou, ředitelkou úpického muzea, si žáci rozšířili probíranou látku vzhledem k dějinám regionu a využili získané informace k další práci. Projektový den probíhal v multimediální učebně, byla využita technika k promítání prezentace „Středověká společnost, vznik středověkých měst na příkladu města Trutnova“ a „Právo a prameny“. Mezi prezentacemi proběhla skupinová práce s pracovním listem.

Po druhé prezentaci došlo k aplikaci získaných vědomostí při samostatné tvůrčí individuální činnosti – výrobku „Středověká listina a její zpečetění“.

A jak se nám listiny povedly, se můžete podívat ve fotogaleriích 7.A Trutnov středověké město a 7.B Trutnov středověké město.

7.A a 7.B