Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Trutnovská DRAČICE se opět vydařila

Kategorie: Škola

„Turbo softball“ jak nazýváme halovou obdobu softballu, hostila hala ZŠ Mládežnická v Trutnově o uplynulém víkendu. Tentokrát pro kategorii U13.

Sjelo se 7 týmů, některé tradiční týmy a několik nováčků. Turnaj byl vyhlášen pro týmy „mix“, tzn. že mohly v jednom družstvu startovat jak dívky, tak chlapci. Ale protože v Trutnově máme i ryze chlapecký oddíl, který hraje baseball – Rytíře, pozvali jsme je pro oživení turnaje také. A dobře jsme udělali. Hned na začátku nastavili laťku hodně vysoko, vypadalo to, že projdou turnajem jednoznačně bez porážky.

V základní části, která se hrála systémem každý s každým, se jim to opravdu podařilo a do finále šli z prvního místa. Domácímu „Horňáku“ se naopak od začátku nedařilo. Hned první dva zápasy holky prohrály právě s Rytíři a hned druhý zápas s SC Dvůr Králové nad Labem. Pak se ale vzpamatovaly a další zápasy dobojovaly vždy do vítězného konce. Dostaly se tím do semifinále, kde až v prodloužení se jim podařilo vyhrát nad SC Dvůr Králové nad Labem 20:18. 

Do finále s Rytíři šly dívky s obavami, že dostanou pořádně „nařezáno“. Opak se ale stal skutečností.  Hned na začátku nasázely holky klukům 7 bodů. Ti v průběhu 4 směn dotahovali postupně, ale bohužel se jim to nepodařilo a HSM nakonec vyhrál celý turnaj výsledkem 19:18.

Ostatní zápasy byly samozřejmě také zajímavé. Velmi pěknou hru bylo vidět od děvčat s Piranhas Beroun, nováčka turnaje. Jejich zápasy končily nešťastně vždy prohrou o jeden nebo dva body. Trochu smůly měli pátí Storms a sedmí SaBaT. Ale bojovalo se vždy do konce s plným nasazením. Čtvrtí Joudrs Praha přijeli pouze se 7 hráčkami – kvůli marodce, ale ostatní týmy jim vždy nějaké hráčky „zapůjčily“. Těm patří velký dík, že to nevzdali a přijeli.

Konečné pořadí:

 1. SK Horní Staré Město
 2. Rytíři Trutnov
 3. SC Dvůr Králové nad Labem
 4. Joudrs Praha
 5. Storms Praha
 6. Piranhas Beroun
 7. SaBaT Praha

V rámci turnaje byly vyhlášeny i individuální ceny trenérů:

 • Lukáš Michera z týmu Rytířů
 • Matylda Binková z HSM
 • Viktorie Sedláčková ze Storms
 • Sára Dačeva ze SaBatu
 • Melánie Havranová z SC Dvůr Králové nad Labem
 • Ema Svobodová z Piranhas Beroun
 • Karolína Janáková z Joudrs Praha

Vzhledem k množství cen od rodičů a sponzorů byli vyhlášeni i nejmladší hráči, protože i ti se významně podíleli na úspěchu svých týmů:

 • Jakub Baláž (2007) z Rytířů
 • Eva Jirošová (2010) ze Storms
 • Adélka Beranová (2010) ze SaBaTu
 • Ella Rousková (2010) z SC Dvůr Králové nad Labem
 • Lucie Režňáková (2008) z Piranhas Beroun
 • Lucie Ondrová (2008) z Joudrs Praha
 • úplně nejmladší účastníci turnaje z domácího SK Horní Staré Město Fanča Binková a Adélka Lukášová (2011)

Velké díky patří všem dobrovolníkům, Jardovi za stravování, rodičům za ceny a trenérům za trpělivost a ZŠ Mládežnická za zázemí a pomoc.

Jana Klempířová