Přeskočit na menu Přeskočit na obsah

Návštěva Hasičského záchranného sboru

Kategorie: Škola

V rámci výuky plnění branně-ekologického dnu, navštívili 10. 10. 2018 žáci 2. tříd stanici Hasičského záchranného sboru v Trutnově-Poříčí. Stali jsme se na celé dopoledne jeho součástí.

Nejprve jsme si něco pověděli o tísňových číslech, kam volat, kdy, proč. Dále jsme zažili, jak to vypadá, když se vyhlásí poplach. Profesionální hasiči nás seznámili s výstrojí a technikou, podívali jsme se, jak to vypadá v hasičském autě. Také nás zavedli na speciální místo – polygon – kde hasiči trénují. Jaké to je být hasičem? Připravili nám hadice a my jsme si zkusili pracovat s hadicí. Ne vždy to bylo snadné.

Návštěva HZS se nám velmi líbila. Za aktivitu a velký zájem, dostali žáci od hasičů malý dárek. Už se všichni těšíme, jaká návštěva nás bude čekat příště.

třídní učitelky, asistenti pedagoga a žáci 2. tříd