Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Soňa Knapová

Soňa Knapová

středa, 02 leden 2019 10:34

Vánoční besídka v Domově pro seniory

Ve čtvrtek 20. 12. 2018 jsme se, jak už je tradicí, vydaly s děvčaty z 9. A, 6. C a 4. A  na besídku do Domova pro seniory v Trutnově. Káťa a Amálka ze 4. A obohatily naši besídku o koledy zahrané na klávesy a flétnu.  Anička z 6. C předvedla své baletní vystoupení, které si sama za pomoci své paní učitelky ze ZUČ připravila. Ostatní děvčata vystoupila s básněmi a povídáním o vánocích. Samozřejmě jsme si také společně zazpívaly vánoční koledy.

 Sklidily jsme velký potlesk od babiček. Velkou radost měly babičky z našich malých dárků. Všem, kteří se podíleli na přípravě dárků a přáníček, moc děkujeme a přejeme hezké vánoční svátky.

 

Mgr. Soňa Knapová

čtvrtek, 29 listopad 2018 14:49

Republikové kolo Logické olympiády

Letos poprvé se účastnila republikového kola Logické olympiády také žákyně naší školy Babora Spíchalová. Finále proběhlo dne 26. 11. 2018 v Míčovně Pražského hradu. Bára se umístila na krásném 33. místě v kategorii A žáků prvního stupně základních škol 3. – 5. tříd. Báro, děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Pokud máte zájem dovědět se více o této soutěži,  informace najdete na www.logickaolympiada.cz .

Mgr. Soňa Knapová

 

Této soutěže se účastní žáci 6. ročníku, kteří ve fyzice probírají krystalickou stavbu látek. V rámci výuky dostávají vždy zadaný dobrovolný úkol – vyrobte co největší krystal kuchyňské soli. Letos se této soutěže účastnilo 31 žáků. Největší krystaly se podařilo vytvořit Tereze Samkové a Tadeáši Fenikovi. Druhé a třetí místo bylo velmi těsné. Krystal Ondry Klucha je tenčí, ale o malinko větší než krystal Terezy Kolmanové a Nikoly Krajčové. Všem žákům, kteří se zúčastnili, děkujeme za účast.

Mgr. Soňa Knapová

čtvrtek, 29 listopad 2018 14:43

Soutěž o nejhezčí mandalu

Mandala 2018

Každý rok v šestých třídách zadáváme dětem vytvoření mandaly na procvičení práce s kružítkem. Zadání je jednoduché narýsujte mandaly pouze za pomocí kružnic narýsovaných kružítkem. Každá mandala je ohodnocena známkou z matematiky. Nakonec vždy vybereme ty nejhezčí z celého ročníku. Žáci, kteří vytvořili vítězné mandaly, získají navíc malou odměnu. Letos to jsou mandaly Natálie Starzykové, Denisy Schmidtové a Karolíny Ernstové. Krásné mandaly vytvořil i Daniel Švanda a Eliška Kábrtová. Škoda, že použili i jiné prvky než kružnice. Všem šesťákům děkujeme.

Vyučující matematiky

čtvrtek, 29 listopad 2018 14:37

Strašidelný podzim

Strašidelný podzim

V pátek 23. listopadu jsme si my parlamenťáci připravili pro své mladší spolužáky z 1. až 3. tříd různé soutěže, které tak trochu souvisely se strašidly a duchy. Bylo celkem sedmnáct stanovišť např. podlézání pavučiny, skládání obrázků, kreslení strašidel nohou, poznávání různých koření podle čichu, foukání brčkem do papírové kuličky, ochutnávání koláčů, džusů - poznej, co je z dýně, skládání prostěradla, hledání pavouka, hod pavoukem do pytle, …

U každé soutěže získaly děti indicii – písmenko. Po absolvování všech disciplín si z písmen složily dvě slova – „Strašidelný podzim.“ Na závěr na ně čekala sladká odměna. Doufám, že se jim naše snažení líbilo a že si to naši menší spolužáci užili.                  

ŽP Safari

čtvrtek, 25 říjen 2018 12:35

Špačkoš - soutěž

     Zapojili jsme se do soutěžní sběrové akce KOH-I-NOORu a Týmu Českého  olympijského výboru, v rámci kterého sbíráme zbytky pastelek a tužek tzv. špačků, ale i pastelek a tužek, které se stále lámou. Připravili jsme „Špačkoš“, který je umístěn v místnosti, kde se schází parlament. Akce probíhá do 31.ledna 2019. Po vypršení  termínu dojde k vyhodnocení a 10 nejúspěšnějších škol obdrží výhru v podobě pomůcek na výtvarnou výchovu. Špačky budou využity v rámci relaxace pro pracovní činnosti osob s různým postižením. Z dodaných špačků budou vytvářet umělecká díla, která se budou dražit ve prospěch České olympijské nadace podporující zdravý pohyb dětí. PROTO SBÍREJME A PODPOŘME TUTO AKCI!                                                                                         ŽP Safari                                       

Letošní „Pyžamový den“ proběhl na naší škole pro žáky 1. stupně 15. června. Parlamenťáci si připravili různé zábavné aktivity. Ve třídách probíhaly soutěže v poznávání postaviček z večerníčků. Řešily se křížovky, hádanky i rébusy. Také jsme se rozcvičili při písničce pod vedením parlamenmťáků z druhého stupně, kteří si pro nás připravili i taneční vystoupení. Na chodbách probíhal hod plyšákem do dálky.  Ve třídách jsme si také zvolili Pyžamového krále, který dostal korunu a pověření. Poslední aktivita byla v kinosále. Zhlédli jsme pět známých i méně známých večerníčků.

Pyžamový den se nám líbil a určitě se těšíme na další.

zástupci žákovského parlamentu

pátek, 11 květen 2018 13:40

Den Evropy

Den Evropy (9. květen) je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě.

 Na naší škole si tento den připomínáme vždy jednou za dva roky projektovým dnem nazvaným Den Evropy.

Náš Den Evropy začal přípravami již ve čtvrtek, kdy si všichni žáci druhého stupně připravovali výzdobu své kmenové učebny  v duchu evropské země, kterou si vybrali k prezentaci. Celé dopoledne  vyráběli vlajky, modely důležitých staveb, plakáty, chystali prezentace a dokonce v některých třídách připravovali i kulinářské speciality dané země.

V pátek ráno  ještě proběhly poslední úpravy tříd, domíchaly se krémy a dozdobily speciality a hurá na prohlídku jednotlivých zemí. Ve všech třídách zbyla skupinka průvodců a ostatní žáci  třídy se vydali podle harmonogramu prohlédnout si co vytvořili spolužáci z jiných tříd. V 6. A nás čekala slunná Itálie, v 6. B Řecko se svou historií, v 7. A jsme se ochladili v Norsku, v 7. B jsme se setkali s býkem v koridě a přenesli se tak do Španělska, v 8. A nás okouzlili sladkostmi v podobě francouzské vlajky a zpěvem Édith Piaf, v 8. B nás čekalo Irsko a prezentace irských tanců, v 9. A  to byly větrné mlýny a holandské kakao v doprovodu hry na elektrofonické varhany. Na závěr to byla 9. B  a Island, zde jsme mohli ochutnat pravé islandské placičky. Ve všech třídách bylo na co koukat, dověděli jsme se některé zajímavosti a všichni, kteří prezentovali svou zemi, si vyzkoušeli, že role průvodce není až tak jednoduchá, jak se zdá, a upoutat pozornost návštěvníků je docela těžké. Nakonec se na nás přišli podívat i mladší žáci, kteří odcházeli velmi nadšeni.

Fotografie najdete na webových stránkách naší školy.

středa, 28 březen 2018 13:51

Návštěva předškoláků z MŠ Srdíčko

Návštěva předškoláků z MŠ Srdíčko

V pondělí a ve středu  nás navštívili předškoláci z MŠ Srdíčko. Po přivítání, jsme popřáli i paním učitelkám z MŠ ke Dni učitelů. Byly mile překvapeny. Pak už jsme se ujali předškoláků a odvedli je na návštěvu do našich prvních tříd. Potom následovala prohlídka školy, aktivity v tělocvičně. Při ukázce robotů děti zaujal pěkný výklad našich spolužáků o práci s roboty. Velkou pochvalu dostali i od učitelek MŠ. Návštěvu jsme zakončili v jídelně u výborných koláčků. Opět musíme poděkovat našim kuchařkám, které je pro nás připravily.

Zástupci žákovského parlamentu

středa, 28 březen 2018 13:47

Den učitelů

Den učitelů

Letos se náš žákovský parlament rozhodl udělat malé překvapení svým vyučujícím na Den učitelů. Většina z nás se oblékla do slavnostního oblečení a svým vyučujícím jsme popřáli k jejich svátku.

Strana 1 z 2