Soňa Knapová

pondělí, 24 únor 2020 00:42

Návštěva předškoláků

Období zápisů se nám už pomalu blíží a tak jsme opět k nám na školu pozvali naše předškoláky z MŠ Srdíčko a Čtyřlístek. Předškoláci ze Čtyřlístku k nám přišli ve středu 19.2. a ze Srdíčka v pátek 21.2. Paní učitelky s prvňáčky jim předvedli, co už umí a nechali je vyzkoušet si školní lavice. Pak už jsme si je rozdělili na tři skupiny, pro které jsme si připravili různé aktivity v tělocvičnách, ukázku robotů v nových polytechnických dílnách a skládanky v multimediálce. Návštěvu předškoláci ukončili v naší školní jídelně, kde jsme jim připravili malé pohoštění. Děkujeme všem kuchařkám, které připravily pro naši návštěvu výborné koláčky. Všichni odcházeli spokojeni, předškoláci měli plnou hlavu robotů a my jsme byli rádi, že se všechno podařilo.

neděle, 09 únor 2020 19:22

Fyzikální odpoledne

Středeční odpoledne 5.února 2020 bylo věnováno všem příznivcům fyziky. Sešli jsme se v učebně fyziky, kde byla připravena pro všechny ukázka zajímavých pokusů z fyziky, které si dobrovolníci mohli vyzkoušet. Viděli jsme zajímavé luxování, z kterého by asi maminka moc velkou radost neměla. Dověděli jsme se proč, musí ve mlýnech platit přísné bezpečnostní předpisy. Petr nám předvedl, co se stane s moučným prachem, když se dostane k přímému ohni. Nafukovali jsme balonky pomocí sody. Nakonec si nejmladší účastníci odpoledne ze čtvrté třídy vyzkoušeli pískat na jednoduchou píšťalku z brčka.

Mgr. Soňa Knapová

Tuto soutěž vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve školním roce 2019/2020 jako soutěž typu B. Školní kola byla ukončena dle harmonogramu k 9. lednu 2020. Letos se jich zúčastnilo celkem 211 základních a středních škol
a 22 761 soutěžících z celé České republiky.

Z naší školy se této soutěže zúčastnilo letos jenom 6 žáků. Jedna žákyně (Zuzka Luňáčková 4.A) za kategorii 3. – 5. třídy. Bohužel do okresního kola nemůže postoupit, protože okresní kolo je týmová soutěž a týmy jsou tříčlenné. V kategorii 6. – 9. tříd to bylo pět žáků a tři nejlepší (Martin Mohelský 9.A, Barbora Bláhová 6.A, Vojtěch Fišera 9.A) postoupili do okresního kola. Ukončení a vyhlášení výsledků okresního kola bude 7.2. 2020. Držíme palce.

Mgr. S. Knapová

neděle, 12 leden 2020 19:13

Mandala dětem 2020

V tomto roce se opět žáci naší školy  zúčastnili soutěže Mandala dětem. V letošním ročníku máme v galerii 94 mandal. Všechny jsou moc pěkné, ale do kalendáře se dostane jen 53 ze všech 393. Aby   tam byly právě ty naše, tak je třeba získat pro naše mandaly co nejvíce hlasů. Hlasovat můžete do konce února na adrese https://www.mandalaria.com/mandaladetem/?page=1

Zástupci ŽK

čtvrtek, 12 prosinec 2019 21:35

Vánoční besídka v Domově pro seniory

Ve středu 11. 12. 2019 jsme se, jak už je tradicí, vydaly s děvčaty z 8. B, 7. C, 6. B, 5. A,5. B a 4. A  na besídku do Domova pro seniory v Trutnově. Zuzka ze 4. A  a Barbora ze 6. B obohatily naši besídku o ukázku mini jumpingu, Amálka, Káťa a Nicol zahrály koledy zahrané na klávesy a flétnu.  Anička ze 7. C  zahrála na klarinet a Kamila, Valentýna a Natálie z 8. B vystoupily s básněmi a povídáním o vánocích. Sklidily jsme velký potlesk od babiček. Velkou radost měly babičky z našich malých dárků. Děkujeme žákům 5. A a 5. B za zhotovení přáníček a paní učitelce Schierové za krásné andílky. Všem přejeme hezké vánoční svátky.

sobota, 30 listopad 2019 23:05

Rozloučení s podzimem

V pátek 29.listopadu si náš žákovský parlament připravil pro své spolužáky z 1. až 3. tříd akci s názvem "Rozloučení s podzimem". Připravili jsme sedm stanovišť. Spolužáci si vyzkoušeli hod vlašským ořechem do koše, složit slova z daných písmen, vyluštit křížovku, poznat listy a k nim patřící stromy, složit rozstříhané  obrázky, rozpoznávali ovoce a zeleninu podle chuti a na konec si každá třída vylovila poklad z bazénku s míčky. Každá třída plnila zadané úkoly, za splnění úkolu dostali na památku papírový groš. Akce se nám i spolužákům líbila. Jsme rádi, že se nám vše tak vydařilo.

pondělí, 30 září 2019 10:42

Exkurze na Sněžku 9.A

Dne 18. 9. 2019 byla sice trošku zima, ale bylo krásně jasno. Proto jsme se rozhodli, že se uskuteční náš plánovaný výlet na Sněžku. Někteří sice hudrali už na začátku naší výpravy, tedy v Peci pod Sněžkou, ale z pohledu na cíl naší cesty, který byl již odtamtud v dálce vidět, se nakonec všem podlamovala kolena.

Cestou jsme získávali cenné informace o historii a vývoji Krkonoš. Když jsme konečně dorazili na onen nejvyšší vrchol v České republice, všem se nám ulevilo. Panoramata, která jsme odtamtud za krásného počasí mohli spatřit, byla až kýčovitě krásná. Cesta dolů byla náročnější, než si mnozí mysleli, neboť schody byly dlouhé a úmorné.  Na cestě zpět přes Růžohorky nás upoutaly  i krávy J.

Nakonec jsme se všichni v pořádku vrátili domů s novými  poznatky o Krkonoších.  Výpravu jsme si parádně užili a těšíme se na další exkurzi.

Za 9.A  Adam Souček

pondělí, 03 červen 2019 12:16

Pyžamový den

Náš žákovský parlament připravil pro žáky 1. - 5. tříd v pátek 31.5.2019 Pyžamový den. Letos jako diskopárty. Mix písniček a veškerou potřebnou aparaturu si připravili žáci ze 4. C, za pomoci obětavých tatínků. Těm samozřejmě děkujeme za pomoc a trpělivost. Tanec byl prokládán hezkými soutěžemi, které si připravila p. uč. Kuželová a děvčata ze 7. A. Všichni byli odměněni malou sladkostí.  Akce se nám velmi vydařila. Těšíme se na další.

Kája, Dominika a Káťa

pondělí, 03 červen 2019 12:13

Výhra dorazila

Firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH děkuje všem za účast v soutěži o nejvíce nasbíraných špačků a o nejkreativněji vyzdobený Špačkoš. Výhra pro10 nejlepších škol, mezi které patří také naše škola (umístili jsme se na čtvrtém místě) dorazila k nám. Při rozbalování jsme byli mile překvapeni, co vše nám firma zaslala. Vše využijeme hlavně ve výtvarné výchově.

zástupci ŽP

pátek, 03 květen 2019 12:02

Školní kolo Pythagoriády

Pythagoriáda