Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Soňa Knapová

Soňa Knapová

Letošní „Pyžamový den“ proběhl na naší škole pro žáky 1. stupně 15. června. Parlamenťáci si připravili různé zábavné aktivity. Ve třídách probíhaly soutěže v poznávání postaviček z večerníčků. Řešily se křížovky, hádanky i rébusy. Také jsme se rozcvičili při písničce pod vedením parlamenmťáků z druhého stupně, kteří si pro nás připravili i taneční vystoupení. Na chodbách probíhal hod plyšákem do dálky.  Ve třídách jsme si také zvolili Pyžamového krále, který dostal korunu a pověření. Poslední aktivita byla v kinosále. Zhlédli jsme pět známých i méně známých večerníčků.

Pyžamový den se nám líbil a určitě se těšíme na další.

zástupci žákovského parlamentu

pátek, 11 květen 2018 13:40

Den Evropy

Den Evropy (9. květen) je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě.

 Na naší škole si tento den připomínáme vždy jednou za dva roky projektovým dnem nazvaným Den Evropy.

Náš Den Evropy začal přípravami již ve čtvrtek, kdy si všichni žáci druhého stupně připravovali výzdobu své kmenové učebny  v duchu evropské země, kterou si vybrali k prezentaci. Celé dopoledne  vyráběli vlajky, modely důležitých staveb, plakáty, chystali prezentace a dokonce v některých třídách připravovali i kulinářské speciality dané země.

V pátek ráno  ještě proběhly poslední úpravy tříd, domíchaly se krémy a dozdobily speciality a hurá na prohlídku jednotlivých zemí. Ve všech třídách zbyla skupinka průvodců a ostatní žáci  třídy se vydali podle harmonogramu prohlédnout si co vytvořili spolužáci z jiných tříd. V 6. A nás čekala slunná Itálie, v 6. B Řecko se svou historií, v 7. A jsme se ochladili v Norsku, v 7. B jsme se setkali s býkem v koridě a přenesli se tak do Španělska, v 8. A nás okouzlili sladkostmi v podobě francouzské vlajky a zpěvem Édith Piaf, v 8. B nás čekalo Irsko a prezentace irských tanců, v 9. A  to byly větrné mlýny a holandské kakao v doprovodu hry na elektrofonické varhany. Na závěr to byla 9. B  a Island, zde jsme mohli ochutnat pravé islandské placičky. Ve všech třídách bylo na co koukat, dověděli jsme se některé zajímavosti a všichni, kteří prezentovali svou zemi, si vyzkoušeli, že role průvodce není až tak jednoduchá, jak se zdá, a upoutat pozornost návštěvníků je docela těžké. Nakonec se na nás přišli podívat i mladší žáci, kteří odcházeli velmi nadšeni.

Fotografie najdete na webových stránkách naší školy.

středa, 28 březen 2018 13:51

Návštěva předškoláků z MŠ Srdíčko

Návštěva předškoláků z MŠ Srdíčko

V pondělí a ve středu  nás navštívili předškoláci z MŠ Srdíčko. Po přivítání, jsme popřáli i paním učitelkám z MŠ ke Dni učitelů. Byly mile překvapeny. Pak už jsme se ujali předškoláků a odvedli je na návštěvu do našich prvních tříd. Potom následovala prohlídka školy, aktivity v tělocvičně. Při ukázce robotů děti zaujal pěkný výklad našich spolužáků o práci s roboty. Velkou pochvalu dostali i od učitelek MŠ. Návštěvu jsme zakončili v jídelně u výborných koláčků. Opět musíme poděkovat našim kuchařkám, které je pro nás připravily.

Zástupci žákovského parlamentu

středa, 28 březen 2018 13:47

Den učitelů

Den učitelů

Letos se náš žákovský parlament rozhodl udělat malé překvapení svým vyučujícím na Den učitelů. Většina z nás se oblékla do slavnostního oblečení a svým vyučujícím jsme popřáli k jejich svátku.

pondělí, 19 březen 2018 23:50

Fyzikální odpoledne

Ve středu 7. 3. 2018 se sešlo v učebně fyziky rekordních 39 nadšenců, kteří si chtěli poměřit své znalosti s ostatními vrstevníky. Prováděly se praktické pokusy a vyplňovaly testy pro každý ročník zvlášť. Letos byly znalosti soutěžících velice vyrovnané, takže jsme se rozhodli dát diplomy všem účastníkům a malou sladkou odměnu k tomu. Děkujeme všem, kteří překonali svůj ostych a zúčastnili se.

vyučující fyziky

neděle, 25 únor 2018 23:02

Teplákový den

Teplákový den, který proběhl v pátek 23.2.2018 se nám moc vydařil. Většina žáků i učitelů se do této akce zapojila. K vidění byly tepláky všeho druhu, ale také celé teplákové soupravy, v těch nás překvapili naše paní učitelky. V teplácích jsme se učili, cvičili, ale také jsme fandili našim hokejistům na olympiádě. Škoda, že se našim hokejistům zápas moc nepovedl, ale náš den se nám vydařil na jedničku. Další fotografie si můžete prohlédnout na stránkách našeho ŽP.

zástupci ŽP        

úterý, 20 únor 2018 23:09

Teplákový den v pátek 23.2.2018

V pátek 23.února máme teplákový den. Tento den si ve škole zpestříme a oblékneme se jinak, než obvykle. Uděláme si pohodlí a do školy vyrazíme v teplácích. Je úplně jedno, jestli to budou tepláky dole do gumy nebo volné, tepláky s nohavicemi úzkými nebo širokými, je jedno, jestli budou jednobarevné nebo třeba maskáčové, jestli to budou „harémové kalhoty“ nebo legíny… Doufáme, že se k nám přidáte.

zástupci žákovského parlamentu

pondělí, 27 listopad 2017 18:01

Náš betlém na výstavě

Betlém z přírodních materiálů a textilu vytvořila děvčata z 8. A  pro tradiční výstavu betlémů na Staré Radnici v Trutnově (Krakonošovo náměstí). Najdete ho mezi  výtvory dětských kolektivů z trutnovského regionu. Výstava probíhá ve dnech 24.11. – 10.12. 2017. Srdečně Vás zveme k návštěvě výstavy.

Mgr. S. Knapová a děvčata z 8 .A

středa, 20 prosinec 2017 17:04

Vánoční besídka v Domově pro seniory

V úterý 19.12.2017 jsme se jako každý rok vydali na besídku do Domova pro seniory v Trutnově. Tentokrát si program připravila děvčata z 8.A, 6.A, 3.A a 3.B. Jůlinka a Amálka ze třetích tříd besídku obohatily o hru na housle a flétnu. Všichni účinkující sklidili velký potlesk od babiček. Ani letos se to neobešlo bez slz radosti a dojetí. Velkou radost měly babičky z našich malých dárků. Všem, kteří se podíleli na přípravě dárků a přáníček, moc děkujeme a přejeme hezké vánoční svátky.

Mgr. Soňa Knapová

středa, 08 listopad 2017 20:02

Logická olympiáda

Přidáno: 08. 11. 2017 | Autor: Knapová Soňa | Sekce: Škola

Výsledky školního a krajského kola Logické olympiády 2017

Školní kola proběhla postupně podle kategorií v říjnu. Naše škola měla své zástupce v kategorii A(1. ročníky ZŠ), kategorie A (2. - 5. ročníky ZŠ) a kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ). Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nejedná  se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Strana 1 z 2