Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Jiří Šembera

Jiří Šembera

Velké poděkování a velká gratulace malým florbalistům naší školy. Naši nejmladší florbalisté vybojovali krásná umístění na florbalových turnajích a za odměnu získali, jako v loňském roce, florbalový set, který skrývá 12 nových florbalových holí. Velké díky žáci a učitelé TV.

 

 

pondělí, 26 únor 2018 12:35

Tělesná výchova v ringu

Tělesná výchova v ringu

V minulém týdnu se na naší škole pořádalo Mistrovství České republiky v boxu juniorů a juniorek. U příležitosti této akce jsme se s organizátory Milošem Kašparem a Milanem Ondráškem domluvili, že nám nabídnou nahlédnout pod „pokličku“ tohoto sportu a dovolí žákům naší školy vstoupit do ringu a zkusit si lehce zaboxovat. Tato nabídka se všem zalíbila a postupně se učitelé se svými žáky přišli podívat do ringu. Velké poděkování patří organizátorům za tuto bezvadnou zkušenost a hlavně velké poděkování Milanu Ondráškovi, který připravil pro hodinu speciální tělesné výchovy dvouhodinovou ukázku, jak to na boxerském tréninku funguje. Žáci dostali hodinu kondičního tréninku a poté jim bylo ukázáno pár základních pohybů boxera v ringu.

Fotografie z této akce naleznete na www.zsmltu.cz – galerie / fotogalerie

Organizátorům moc děkujeme. Učitelé ZŠ

 

 

pátek, 22 prosinec 2017 17:01

Vánoční laťka 2017

VÁNOČNÍ LAŤKA 2017

Jak se již stalo tradicí, tak prosinec na „Mládežce“ není jen o pečení, koledách a předvánočním čase, ale také o tradiční sportovní akci VÁNOČNÍ LAŤCE.  Jednu krásnou, prosincovou zasněženou středu se na palubovce na Základní škole Mládežnická sešlo několik desítek sportovců z Mládežky, aby se „popralo“ o medaile ve skoku vysokém. Celou akci si vzali pod svá křídla žáci devátých tříd, kteří se postarali o plakáty, diplomy, medaile, technické zázemí a hlavně o celkový chod celé akce. V tomto směru vše zafungovalo na jedničku s hvězdičkou, zvláště bych chtěl vyzdvihnout žákyně, které měly na starosti celkový zápis.

Soutěž je vždy rozdělena na kategorie dívek a chlapců a dále na věkové kategorie 6. - 7. tříd a 8. - 9. tříd. Účast byla i letos poměrně vysoká, 33 startujících v mladší kategorii a 31 v té starší. K vidění bylo mnoho netradičních až krkolomných skoků, které skončily platným pokusem, ale fanoušci se mohli občas pokochat skvělými flopovými skoky, v tomto směru bych chtěl vyzdvihnout skvělou techniku Vojty Vacha, který se nakonec umístil, až na pátém místě.

Nejúspěšnějšími skokany se stali:

Kategorie dívek 6. - 7.tř

1. místo Anežka Krajčová s výkonem 125 cm

2. místo Anna Junková s výkonem 120 cm

3. místo Tereza Fišerová s výkonem 120 cm

Kategorie chlapců 6. - 7. tř

1. místo Jakub Žačok s výkonem 135 cm

2. místo Ondřej Korotvička s výkonem 130 cm

3. místo Kryštof Sturm s výkonem 130 cm

Kategorie dívek 8. - 9. tř

1. místo Szelkeová Adéla s výkonem 125 cm

2. místo Iva Makovičková s výkonem 120 cm

3. místo Tereza Mikešová s výkonem 120 cm

Kategorie chlapců 8. - 9. tř

1. místo Tomáš Křížek s výkonem 150 cm

2. místo Jiří Flegl s výkonem 150 cm

3. místo Tomáš Hnyk s výkonem 145 cm

Všem zúčastněným a pořadatelům děkujeme a těšíme se na skok vysoký v roce 2018

                                                                                                                                   Tělocvikáři

Dobrý den, račte dál, tato slova zněla v páteční odpoledne na chodbách Základní školy Mládežnické. Jak už se stalo tradicí, konal se tu den otevřených dveří. Letos si nejen učitelé, ale i žáci a zaměstnanci školy připravili pestrý a nabitý program, plný kreativního tvoření, ukázky prací v hodinách apod. U vchodu do školy přivítala návštěvníky známá trojice Mikuláš, čerti a andělé, kteří měli připraveni potřebné informace k jednotlivým stanovištím a k celému průběhu akce. Návštěvníci měli k dispozici návštěvu všech tří pavilonů školy a bylo opravdu na co koukat.

V pavilonu 1. stupně si paní učitelky a žáci připravili pro nejmenší děti například krásnou a pestrou překážkovou dráhu, předvedl se tu i kroužek kuchtíka, který přímo na místě vykouzlil krásné a chutné plachetničky s pomazánkou, každý si mohl vyzkoušet vyrobit si svícínek na čajovou svíčku, došlo také na ukázku práce s embosovacím strojem a nechyběla ani výroba papírového přáníčka. V celém pavilonu panovala sváteční nálada a ke sváteční pohodě tu hrála pohodová hudba vánočních koled.

 Další pavilon představil tělocvičny, kde probíhala pravidelná činnost sportovních kroužků. V tomto pavilonu se nachází taktéž školní klub Chobotnice, který byl na den otevřených dveří taktéž připraven prezentovat svou činnost, zde si mohli návštěvníci vyzkoušet výrobu vánočního kapříka, zahrát si nějakou společenskou hru nebo pohybový senzor Xbox apod. O pár kroků dál je umístěna multimediální učebna, která byla návštěvníky velice oblíbena, probíhala tady ukázka všech robotů, které škola nabízí žákům ve výuce. Každý si zde mohl rozpohybovat Ozobota, nastavit si lego robota, aby plnil dané příkazy, po celou dobu akce zde běžela 3D tiskárna, taktéž proběhlo focení 360 stupňovou kamerou, která vytváří budoucí virtuální prohlídku školy, náladu zpříjemnil tančící robot a nechyběla nejnovější „hračka“ školy a tím je dálkově ovládaný dron. V blízkosti multimediální učebny byl umístěn prodejní jarmark, který měl v nabídce prodej ručně vytvořených výrobků a výtěžek z této akce putoval na konto malé Vendulky, která je žákyní naší školy. Ani školní knihovna nezaspala a měla své zastoupení na dni otevřených dveří, zde si mohl každý návštěvník adoptovat svou knihu.

I v posledním a největším pavilonu bylo na co koukat a na co se těšit. Ve cvičném bytě si každý mohl zakoupit malý perníček, který si mohl ozdobit podle sebe, nebo kytičku. Pro všechny byly ve všech odborných učebnách připraveny ukázky kreativní výuky s pomocí nejmodernějších technologií. Byly k vidění naučné kvízy v dějepise, českém jazyce, matematice a fyzice, naučné hry v hodinách cizích jazyků, chemické pokusy v laboratoři, úžasné modely v přírodovědné učebně, virtuální cestování v zeměpisné učebně. Sváteční náladu na škole doplnily jednotlivé dílničky na chodbách druhého stupně, kde si každý mohl vyrobit vánoční přáníčko, ulovit magnetického kapříka nebo si domů odnést ručně vyrobenou vánoční dekoraci z mašlí a papíru.

Tato škola nabízí kvalitní výuku pod taktovkou kvalitních učitelů, kteří do své práce vkládají mnoho úsilí a nadšení. Škola disponuje s nejnovějšími technologiemi výuky, rozšířenou výukou fotbalu a florbalu, volitelnými předměty informatiky a robotiky, zájmovými kroužky a mnohým dalším.

Fotografie z akce budou k nahlédnutí na stránkách školy www.zsmltu.cz nebo na školním facebooku.

úterý, 21 listopad 2017 20:03

První ročník strašidláckého kempu

Přidáno: 21. 11. 2017 | Autor: Šembera Jiří | Sekce: Škola

První ročník strašidláckého kempu

V pátek 10. listopadu se ve školním klubu Chobotnice konal první strašidlácký kemp. Jak sám název napovídá, nebyl to obyčejný kemp, ale byl to kemp, kde se ze smrtelníků stávali různí strašidláci.

Všechna strašidla si dala dostavení u školního klubu Chobotnice. Po rychlém ubytování v základní části kempu se „prozatímní“ smrtelníci pustili do lovu strašidláckých hodností. Aby vše mohlo začít, museli si najít své strašidlácké karty, které byly po celou noc jejich osobní kartou. Po velkém pátrání po druhém stupni se všem podařilo své karty najít. Následoval další důležitý úkol a to vyluštit číselný kód k aktivaci lexikonu hodností. Tento úkol, co zadal hrabě Drákula (p. Šembera) a jeho komtesa (pí. Kasperová), se stal pro strašidla celkem záludný, avšak po krátké nápovědě se to povedlo a všechna družstva kód vyluštila. Nic nám nebránilo získat co největší strašidláckou hodnost.