Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Jiří Šembera

Jiří Šembera

čtvrtek, 07 březen 2019 12:24

Bronzový přehoz

Bronzový přehoz


První březnové úterý nabídlo další sportovní zážitek pro žáky základních škol. Tentokrát se ve
sportovní hale v Hostinném sešlo 9 škol na turnaj v přehazované. Turnaj byl vypsán pro kategorii
dívek 6. až 8. tříd. Nadějné družstvo odhodlaných dívek vyslala do boje i naše škola. Sedm statečných
dívek bylo připraveno „rvát se“ o cenné kovy. V turnaji byly velmi silné školy, které se soustředí na
volejbal a ten je velkou výhodou v přehazované. Dívky se vrhly do každého zápasu s odhodláním a
nasazením. V prvním utkání porazily školu z Hostinného 2:0 na sety. Poté narazily na silnější tým
z Vrchlabí, který naše dívky porazil těsným výsledkem 2:1 na sety. Do dalších bojů šly naše dívenky
z druhé pozice. V zápase, který znamenal buď odjezd domů, nebo setrvat v bojích o medaile,
předvedly holky neskutečný boj a porazily další volejbalovou školu ze ZŠ Kpt. Jaroše jednoznačně 2:0.
Nejtěžší krok však čekal na naše „přehazovačky“ v boji o finále. Do cesty se jim postavila ZŠ a MŠ
Rtyně (pozdější jasný vítěz). Avšak pokora ze silnějšího družstva šla stranou, holky nastartovaly zápas
neskutečným způsobem, dostaly se do vedení a v jednu chvíli to vypadalo, že budeme první družstvo,
které vezme jeden set pozdějšímu vítězi. Donutili jsme dokonce trenérku Rtyně, aby si vzala time-out
a dostala své svěřenkyně zpět do hry. Bohužel se tento tah povedl a Základní škola Rtyně vyhrála 2:0
na sety. Bez sklopených hlav a špatné nálady se holky semkly a v boji o bronz porazily ZŠ Vrchlabí
poměrem 2:1 na sety a právem si na krk mohly pověsit bronzové medaile.


Dívkám gratulujeme Tělocvikáři

 

úterý, 08 leden 2019 08:08

Vánoční laťka 2018

Vánoční laťka 2018

Prosinec je v naší škole měsícem velkých akcí. Patří k nim den otevřených dveří, různé besídky, ale i sportovní klání. Tím největším sportovním zážitkem je vánoční laťka naší školy. I letos si nejen tělocvikáři, ale také žáci devátých tříd, připravili pro své spolužáky z druhého stupně vánoční skok vysoký. V letošním roce se přihlásilo nejvíce závodníků. V kategorii 6. – 7. tříd celkem skákalo 30 závodníků a závodnic. Tato kategorie celou akci začala a pustila se do závodění jako první. Skákalo se od základní výšky 95 cm, kterou překonali všichni. Poté se zvyšovalo o 5 cm.

Nejlepšími skokankami v kategorii 6. - 7. tříd - dívky se staly na třetím místě Barbora Kosinková, druhou příčku si vyskákala Tereza Samková a příčku nejvyšší si zasloužila skokanka Nikol Flečková výkonem 115 cm, všechny jsou žákyně 6. tříd. Nejlepší skokani v kategorii 6. – 7. tříd – chlapci  -  bronzovou medaili si na krk pověsil skokan Daniel Švestka, stříbro putovalo k Janovi Augustinovi a vítězem se stal Petr Mačo výkonem 140 cm.

Krátce po 10. hodině se na rozběhovém plácku shromáždili naši nejstarší závodníci, kategorie 8. – 9. tříd, chlapci a dívky. Tato kategorie začínala na výšce 100 cm. Celá akce byla zaměřena také na 100. výročí vzniku naší republiky a u příležitosti této akce věnoval každý závodník jeden symbolický skok na výšce 100 cm tomuto výročí. Poté se žáci pustili do závodění. Výška se zvedala taktéž po 5 cm. Všechny výkony byly velmi kvalitní, bylo vidět, že skokani a skokanky byli skvěle připraveni a výkony stály za to. Avšak vyhrát můžou jen ti nejlepší. Postupem času a zvyšování centimetrů se závodnické pole zužovalo až na ty nejlepší. V kategorii 8. – 9. tříd - dívky se na třetí místo postavila Tereza Fišerová,  druhé místo si vybojovala Kateřina Šťastná a vítězkou se stala s výkonem 130 cm Kateřina Bučková.

Na závěr bylo připraveno to nejlepší - kategorie 8. – 9. tříd - chlapci. Skokani předváděli fantastické výkony a už od začátku bylo ve vzduchu zdolání rekordu školy. Nakonec rekord nepadl, ale i tak byl k vidění nádherný souboj o zlatou medaili mezi dvěma závodníky, kteří si po stejném součtu skoků a zdolaných výšek, museli prodloužit souboj na laťce a čekat, který závodník udělá chybu jako první. Nakonec se z vítězství radoval Jakub Žačok výkonem 140 cm, druhé místo si vyskákal Martin Klucho a na bronz dosáhl Jakub Štosek.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělé výkony.

Poděkování patří učitelkám Věře Menzelové a Petře Pospíšilové za skvěle vedený závod. Zvláštní poděkování míří ke všem deváťákům, kteří zorganizovali celou akci a naučili se, co vše to obnáší.

 

Děkujeme.  Tělocvikáři

čtvrtek, 08 listopad 2018 19:58

Úspěšné florbalové boje

Úspěšné florbalové boje svedli naši nejmladší florbalisté (1. - 5. třída) a nejstarší florbalisté (8. - 9. třída).

V pátek se na palubovce na ZŠ R. Frimla pustili do bojů naši nejstarší. Turnaje se účastnilo deset družstev, a tudíž bylo jasné, že to bude nelehký boj. Chlapci se však do všech svých zápasů vrhli vší silou a předvedli krásné výkony. Nakonec veškerá snaha stačila pouze na neslavnou bramborovou medaili. O pár dní později se střetli na palubovce ZŠ Mládežnická naši nejmenší florbalisté. To byl ovšem jiný „koncert“, kromě jednoho zápasu, kdy naši borci zaváhali a nezvládli úvodní zápas, se předvedli ve velké parádě. Avšak oslnivé výkony a vysoké výhry v závěrečném součtu nestačily, a po pravidle vzájemného zápasu se naši štírci umístili na krásném, ale bohužel nepostupovém, druhém místě.

Všem hráčům děkuji za předvedené výkony a  vzornou reprezentaci školy

Bc. Jiří Šembera kab TV

úterý, 16 říjen 2018 07:22

Barvy podzimu

Barvy podzimu

Poslední říjnové dny nabízejí úchvatnou podzimní scenérii. Krásné počasí přeje a podzim se ukazuje ve své největší síle. Všechny odstíny oranžové, hnědé a zelené jsou vidět na každém kroku. A proto se „děti z dílny“ vydaly do okolí školy a vyzkoušely si umělecký směr Land art. Land art je umělecký směr 60. let, je nazýván mimo jiné jako krajinné umění. Výtvarná díla dětí se velice povedla a věřím, že se u toho děti dobře pobavily a něco nového si vyzkoušely. JŠ

pátek, 12 říjen 2018 06:11

Společně na koš

Společně na koš

 Jak už bylo zvykem v předešlých letech, tak i letos jsme potvrdili spolupráci s trutnovským oddílem basketbalu. Společná spolupráce funguje již třetí rok a přináší zpestření hodin tělesné výchovy a novinky v tomto sportu. Letos se nám podařilo, společně s trenérem žen panem Martíškem, dohodnout a spojit naše představy z loňských tréninků a naplánovat lekce pro potřebu dětí. Velkým přínosem se stal nový trenér pan Martin Čermák, který hodiny vede ve svižném rytmu s novými tréninkovými prvky. Velkým překvapením se staly hráčky, které naši školu dosud navštívily. Jsou velmi samostatné, zábavné, mají kladný vztah k dětem a hlavně komunikují s dětmi pouze ve své rodné řeči - angličtině. Děti se díky těmto hodinám setkávají s Američankami, které neumí česky, a musí tedy navzájem mluvit pouze anglicky. Těšíme se na další hodiny basketbalu.

 

Bc. Jiří Šembera – kab TV

pátek, 21 září 2018 06:41

World marathon challenge 2018

Maraton za 2 hodiny? Proč ne?!!!

Dne 20. září se na městském stadionu v Trutnově konal první ročník závodu World - Marathon Challenge, který si pod svá křídla vzal Rotary klub Trutnov. Již v měsíci červnu přišla na naši školu výzva k této akci a u nás je již tradicí, že se výzev nebojíme a jednohlasně jsme se k závodu přihlásili. Zkušený tým tělocvikářů dal dohromady 30 zdatných a nejlepších závodníků naší školy od páté do osmé třídy. Družstvo se skládalo z 15 chlapců a 15 dívek. V den „D“ bylo už od příjezdu na stadion cítit z našich sportovců, že atmosféra je naprosto skvělá, a vše nahrávalo k dobrému výkonu. Naším cílem bylo přiblížit se ke dvěma hodinám. Po krátkém zahřátí a úvodním nástupu se závodníci postavili na start. Ale tím to ještě nezačalo, poněvadž na první úsek, který měřil 195 metrů, se postavili ředitelé a zástupci zúčastněných škol. To byla pro všechny závodníky ta nejlepší startovní atmosféra. Ředitelé předali první štafetu a závod mohl vypuknout. Třicet závodníků si předávalo štafetu po odběhnutém úseku. Na každého vyšlo 7 až 8 dvousetmetrových běhů. Kdo se radoval na konci nejvíc? Samozřejmě, že naši nejlepší běžci z „Mládežky“!!! A jaký byl tedy cílový čas? FANTASTICKÝ!! Čas naší skupiny skvělých a bojovných reprezentantů byl 2:08,30.

 

Všem běžcům patří velká pochvala za vzornou reprezentaci školy. Velké poděkování patří panu řediteli Mgr. Zdeňku Gécovi, který skvěle rozběhl naši štafetu a taktéž poděkování paní učitelce Věře Menzelové za skvělé koučování a povzbuzování žáků.

 

                                                                                                              Bc. Jiří Šembera a tělocvikáři

pátek, 21 září 2018 06:34

Cykloturistické soustředění 8. tříd

Na kole nejen dřina…

 Jak již je tradicí na naší škole, žáci osmých tříd se vydávají prozkoumat cyklostezky v okolí Železných hor a Horního Bradla. Cykloturistický kurz se konal hned na začátku nového školního roku. Trochu jsme se obávali počasí, ale nakonec jsme se naší největší hrozby bát nemuseli, poněvadž počasí bylo přímo letní, jak se říká, na objednávku.

 Žáci se po prvním seznamovacím cyklovýletu rozdělili do výkonnostních skupin a v těch se pak vydávali každý den brouzdat po krásách Železných hor. Dojeli na zříceninu hradu Oheb s kouzelným výhledem na Sečskou přehradu, poznali písečné břehy vodní nádrže Seč, navštívili rozhledny Zubří a Bojka, nejzdatnější z jezdců se zajeli podívat do vypálené osady Ležáky atd. Díky skvělému počasí jsme se mohli věnovat i zábavě a hrám v táboře a odbourat nepřátelskou atmosféru mezi „Áčkem“ a „Béčkem“. Mohu říci, že se to partičce učitelů, v čele s třídními učiteli, povedlo podle jejich představ. Celý kurz proběhl na podtrženou jedničku. Jako potvrzení toho, čeho jsme chtěli dosáhnout, přidám mail, který jsme obdrželi od maminky jednoho žáka, jenž se kurzu zúčastnil.

 „Dobrý den, touto cestou chci poděkovat všem, kdo se podílel na cykloturistickém soustředění 2018. Můj syn se vrátil s obrovským nadšením, plný zážitků a poznání. Neustále nám denně vypravuje, jak to bylo skvělé. Dokonce jsem litovala, že jsem tam nebyla. Každý den plný zábavy, opravdu klobouk dolů. Velmi oceňuji přístup učitelů a jsem neuvěřitelně nadšená, když vidím své dítě šťastné a s jakou chutí se těší do školy. 

Děkuji za skvělý přístup k dětem a přeji Vám, ať vydrží píle a fantazie a jsou spokojené všechny děti tak jako my. 

S přáním pěkného dne a báječných učitelů

Rosůlkova Lenka„

 Poděkování patří žákům, kteří nám - učitelům kurz zpříjemnili. Další poděkování patří paní učitelce Mgr. Soně Knapové, která svými úžasnými pokrmy plnila naše hladová břicha. Poděkování patří třídním učitelům Mgr. a Bc. Jiřímu Erbenovi a Mgr. Janu Rozovi, taktéž instruktorům Ing. Iloně Kutové, panu Jiřímu Skučkovi a Michalu Bogáňovi, kteří se věnovali dětem a pomohli udělat kurz takový, jaký byl.

                                                                                              Bc. Jiří Šembera – kab TV

 

Fotografie naleznete na: www.zsmltu.cz v sekci galerie

pátek, 29 červen 2018 06:49

S T-Mobilem za pohybem

S T-Mobilem za pohybem

 
Již potřetí se na Základní škole Mládežnická běžel již tradiční T-Mobile Olympijský běh. Do běhu se zapojili žáci prvního stupně a pár běžců ze stupně druhého, a tak se na startovní čáru před školou postavilo 226 běžců. Tento běh je specifický v tom, že přesně v 10 hodin dopoledne odstartují současně všechny konané běhy po celé České republice za pomoci rádia Junior. Letošního běhu se zúčastnilo celkem 71610 běžců a mezi nimi i naši žáci. Celá akce proběhla ve skvělé atmosféře a za krásného počasí.
 
Velké poděkování patří všem zúčastněným učitelkám a to největší poděkování patří paní vychovatelce Lence Kuchařové, která celou akci připravila.
 
 

Velké poděkování a velká gratulace malým florbalistům naší školy. Naši nejmladší florbalisté vybojovali krásná umístění na florbalových turnajích a za odměnu získali, jako v loňském roce, florbalový set, který skrývá 12 nových florbalových holí. Velké díky žáci a učitelé TV.

 

 

pondělí, 26 únor 2018 12:35

Tělesná výchova v ringu

Tělesná výchova v ringu

V minulém týdnu se na naší škole pořádalo Mistrovství České republiky v boxu juniorů a juniorek. U příležitosti této akce jsme se s organizátory Milošem Kašparem a Milanem Ondráškem domluvili, že nám nabídnou nahlédnout pod „pokličku“ tohoto sportu a dovolí žákům naší školy vstoupit do ringu a zkusit si lehce zaboxovat. Tato nabídka se všem zalíbila a postupně se učitelé se svými žáky přišli podívat do ringu. Velké poděkování patří organizátorům za tuto bezvadnou zkušenost a hlavně velké poděkování Milanu Ondráškovi, který připravil pro hodinu speciální tělesné výchovy dvouhodinovou ukázku, jak to na boxerském tréninku funguje. Žáci dostali hodinu kondičního tréninku a poté jim bylo ukázáno pár základních pohybů boxera v ringu.

Fotografie z této akce naleznete na www.zsmltu.cz – galerie / fotogalerie

Organizátorům moc děkujeme. Učitelé ZŠ

 

 

Strana 1 z 2