Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Lenka Kuchařová

Lenka Kuchařová

středa, 20 červen 2018 19:51

Americký fotbal a spaní pod širákem

     A je to.... sportovní sezóna v oddělení ŠD - Super smajlíci končí. Jsou to již tři roky, co jsme se společně potkali na naší škole. Od té doby utekla spousta času, událo se mnoho věcí a zažilo se hodně akcí, srandy, ale i trošku té nepohody, při vysvětlování a upevňování pravidel slušného chování. Naučili jsme se užít si sport a být neustále v pohybu. Proto závěr školního roku i ukončení naší společné družiny nepatřilo ničemu jinému než sportování. Tentokrát jsme se vydali na večerní trénink amerického fotbalu s klubem Rangers. Cestu ze školy a do školy jsme pořídili svižnou pěší túrou (zpátky i s baterkami :)

     Trénink byl skvělý - hodně pohybu i zábavy. Společnou rozcvičkou jsme se zahřáli, pokračovali jsme různými silovými disciplínami amerického fotbalu a v závěru jsme shlédli také ukázku silných mužů v "akci". Za naše výkony, každý obdržel diplom se seznamem zvládnutých disciplín.

    Po návratu do školy by to nešlo bez bojové noční hry s čísly a baterkami, ale to už bylo 23:00 h, a tak nebylo od věci vyčistit zuby, připravit ležení na zahradě školní družiny a zavrtat se do spacáku. Tedy zavrtat.... to nebylo ani potřeba, protože byla krásná, teplá, letní noc :) Nevěřili by jste, kolik lidí jezdí v noci na kole :) 

   Budíček byl nepříjemný, protože se na čerstvém vzduchu spí tak dobře, že se vstávat nechce. Pomohlo však připomenutí očekávaného perníku ze školní jídelny, proto netrvalo dlouho a spací pole bylo rozklizeno a my chvátali na snídani do školní jídelny. Luxusní perník s čajem dodal spoustu síly na dlouho očekávaný T- mobile běh, který nás dnes také čekal. 

     Dnes je 20. 6., přesně 22:22 h. Věřím, že touto dobou již všichni stateční účastníci spinkají ve svých postelích, aby doplnili energii po náročném dni. Čeká nás poslední školní týden a pak už se rozutečeme na prázdniny. A po prázdninách??? Přece 4. třída na II. stupni a Chobotnice..... Nový začátek, nová cesta. Přeji všem Super smajlíkům hezké prázdniny, hodně zážitků a ať jsou i ve 4. třídě stále s úsměvem na tváři a v pohybu, tak jak je jim vlastní :)

Šťastnou cestu!!

Lenka Kuchařová DiS.

 

 

čtvrtek, 14 červen 2018 18:11

Cvičení s Radimem

     Celoroční sportovní přípravu pro dobrou kondičku jsme zakončili ve čtvrtek 14. 6. s Radimem v areálu Pěti Buků. Natěšené děti od Super smajlíků nejprve vyběhly lesem do kopce a pořádně zahřátí se pustily do kruhového tréninku. Dobře jsme se bavili, i když to bylo hodně náročné. Za odměnu si pak děti vyzkoušely ručkování po hrazdě přesně tak, jak předvedl náš cvičitel Radim. 

     Teď nás čeká ještě trénink s hráči amerického fotbalu Rangers z Trutnova, T-mobile běh a olympiáda škol, kde si prověříme, jak důkladná naše sportovní příprava byla! Držte nám (i ostatním sportovcům) pěsti :) 

Lenka Kuchařová DiS.

 

neděle, 03 červen 2018 20:33

Za havlovickým vodníkem

     Den dětí je skvělý termín, pro výlet prvních tříd i 3. A do Havlovic, za místním vodníkem. Na dvě party jsme vyrazili vstříc horkému počasí, které nás ale neodradilo od toho, abychom si nevychutnali jízdu koňským povozem, vodnický zákusek, trasu s úkoly i opečení buřtíků nad velkým, horkým ohněm. Po vyhodnocení nejlepšího družstva z každé třídy si všichni zájemci vyměnili své peníze za "dušičky" a rozprchli se nakupovat limonády, pohled či korálky za tuto dušičkovou měnu. Kdo měl nakupování již dost, vydal se po zahradě vodnického domu vyzkoušet různé kostýmy, shodit plechovky proudem vody nebo přeskákat pařezy....

     Cesta zpět utekla jako voda a autobus dovezl ke škole spoustu spokojených dětí, které celý výlet zvládly na jedničku.

Děti, učitelé i asistentky 

1. A, 1. B, 1. C a 3. A

 

sobota, 26 květen 2018 17:40

Sportovní odpoledne s družinou

     Ve zdravém těle, zdravý duch. To je jasná věc. Držíme se hesla a ve školní družině sportujeme o 106. V pondělí 21. 5. jsme za doprovodu pomocníků z šestých tříd prožili sportovní odpoledne na školním stadionu. Každý sportovec měl v ruce kartičku pro záznam svých výkonů při jednotlivých sportech a podle svého tempa a uvážení se vydal zaběhnout svůj osobní rekord v běhu na 50 i 250 m, ve slalomu, skoku z místa i do dálky, ve skocích přes švihadlo, postoji čápa, hodu na cíl i kopu do brány.... Ne všem se podařilo splnit všechny disciplíny, ale i tak byli všichni závodníci velice úspěšní.

     Jak už to tak bývá, vyhrát může jen někdo. Po dlouhém počítání, jsme vyhlásili výsledky až v pátek 25.5. A aby to bylo stylové, odpoledne po vyhlášení výsledků uzavřely děti plněním sportovních úkolů na zahradě školní družiny!

Lenka Kuchařová DiS.

 

 

úterý, 24 duben 2018 10:16

Taneční odpoledne v ŠD

     Pohyb je zdraví prospěšný a tanec, je takový zábavný pohyb :) Proto jsme se spojili s tanečníky z Rebels týmu a Kájou Tučkovou, abychom mohli protančit celé odpoledne.

     Nejprve nám děvčata zatančila sestavu zumby, hip hopu a latinsko amerických tanců. Pak přišlo na řadu naše tančení. Pod dohledem zkušených tanečnic, jsme se snažili naučit alespoň část jejich sestavy, abychom si v závěru odpoledne, mohli s nimi společně zatančit.

     V galerii fotek na webu školy, najdete pár momentek z tohoto vydařeného odpoledne. Děkujeme tak dívkám z Rebels i Káje Tučkové, která nám se svým tanečním partnerem předvedla nejen krásný tanec, ale také úžasné šaty!

Lenka Kuchařová DiS.

 

 

úterý, 24 duben 2018 10:16

Taneční odpoledne v ŠD

     Pohyb je zdraví prospěšný a tanec, je takový zábavný pohyb :) Proto jsme se spojili s tanečníky z Rebels týmu a Kájou Tučkovou, abychom mohli protančit celé odpoledne.

     Nejprve nám děvčata zatančila sestavu zumby, hip hopu a latinsko amerických tanců. Pak přišlo na řadu naše tančení. Pod dohledem zkušených tanečnic, jsme se snažili naučit alespoň část jejich sestavy, abychom si v závěru odpoledne, mohli s nimi společně zatančit.

     V galerii fotek na webu školy, najdete pár momentek z tohoto vydařeného odpoledne. Děkujeme tak dívkám z Rebels i Káje Tučkové, která nám se svým tanečním partnerem předvedla nejen krásný tanec, ale také úžasné šaty!

Lenka Kuchařová DiS.

 

 

pondělí, 26 březen 2018 20:07

BAREVNÝ TÝDEN 2018

     Rok se s rokem sešel a my jsme příchod jara oslavili  barevným týdnem. Letos to však nebylo tak jednoduché. Začala se totiž ztrácet duha,  a tak nám ji žáci naší školy pomáhali zachraňovat. Každý den jsme se oblékli do dané barvy, získali klíče, luštili šifry a fotili…..

     Žáci 1 – 3. tříd měli důležitý úkol. Do pátku získat 5 barevných klíčů a ty pak umístit na to správné místo podle barvy a geometrických tvarů a získat kousek duhy. Společnými silami duhu doplnili o chybějící kousky a tím se dostali k duhovému sladkému pokladu, který je čekal na konci duhy.

     Na druhém stupni (4. – 9. ročník) se všichni barevní nadšenci poprali s QR kódy a následným luštěním. Díky tomu se dostali k tajným indiciím, které je zavedly v pátek o velké přestávce do jídelny s heslem „duha“. Jakmile heslo zaznělo, sladký duhový poklad byl jejich.

     Tím ale aktivity barevného týdne nekončily. Celý týden jsme měli vyladěný jídelníček se správnými barvami, včetně skvělého modrého, zeleného…. pití :) No, a také probíhala fotografická soutěž. Bylo to bezva! Vznikalo hooodně originálních fotek, které hodnotila odborná porota ve složení Zděněk Géc, Michal Strnad a Zdeněk Heteš. Vítězné fotografie jste mohli vidět na školním facebooku a jejich autoři získali něco dobrého na zub.

     Barevný týden probíhá na naší škole každý rok v rámci školní družiny. Letošní rok je jedinečný, protože se k nám přidala téměř celá škola. Byl to skvělý týden se spoustou barev, hraní a fotografování, nadšených dětí i učitelů a hlavně s jedním společným cílem – užít si to! I když samozřejmě nezapomínáme, že do školy patří hlavně učení! : ) Ale proč si to trošku nezpestřit, co vy na to???? : )

Lenka Kuchařová DiS.

 

úterý, 06 březen 2018 20:21

BAREVNÝ TÝDEN

pátek, 23 únor 2018 05:29

1. B myslí na zvířátka

     Jakmile nám počasí nabídlo trošku sluníčka, vyrazily děti z 1. B na procházku ke krmelci. Se zásobami kaštanů, mrkví nebo starého pečiva zdolaly mírné stoupání, které vede ke krmelci. Přes počáteční potíže s bolestí nohou, zad i hlavy se nakonec všechny děti překonaly a cesta ubíhala s veselou náladou. U krmelce pozorovaly stopy zvířat, nasypaly zásoby a zahrály si na honěnou. Vycházka do lesa, byla pro některé děti velkým zážitkem, protože ne každý do lesa běžně chodí. Věříme, že jsme tak dětem ukázaly, jak trávit volný čas v přírodě. 

Lenka Kuchařová DiS.

Mgr. Dagmar Mihatschová

 

čtvrtek, 01 únor 2018 18:45

Novinky z družinky :)

     To, že se ve školní družině na ZŠ Mládežnická stále něco děje už jistě víte. Ale možná nevíte, čím se bavíme v posledních dvou měsících. Kromě toho, že se u Super smajlíků na nějaký čas ubytovala paní chřipka a museli jsme zrušit naše lednové sportovní aktivity, podnikli jsme pár dalších akcí. Tak pěkně popořádku….

     Už na konci listopadu, jsme se proměnili na indiány a po celotýdenní přípravě se sešli u poradního ohně, abychom si zahráli a vyzkoušeli nějaké ty indiánské dovednosti. Prosinec pak patřil Kanadě, Vánocům a dárkům do sbírky „Krabice od bot“. Děti si připravily skvělé loutkové divadlo (z vlastnoručně vyrobených loutek) o příchodu Santa Klause, zapálili jsme ve dvou kolech 30 prskavek a rozbalili jsme si dárky u společného stromku celé ŠD.

     Po delším odpočinku o vánočních prázdninách, přišel leden a s ním další akce. Díky tomu, že se naše družiny proměnily ve volební místnosti, mohli jsme se v klidu sejít všichni v tělocvičně a utkat se ve veslařských závodech. Nebylo to vůbec jednoduché, bolely nohy i ruce a nervy pracovaly na plné obrátky :) Nicméně se v souboji „každý s každým“ nejlépe umístili třeťáci z 5. oddělení i Super smajlíci.

     V dalším kole prezidentských voleb u nás v družině proběhlo I. kolo soutěže „Rozjezdy pro hvězdy“. Největší úspěch měl Pavel Pejchal, který získal od diváků nejvíce hlasů. Tím si zajistil postup do kola druhého, které proběhne 9. 2. 2018. V prvním kole bylo 15 soutěžících, ale do toho druhého, postupuje soutěžících již jen 10. Těšíme se tedy, co nám postupující soutěžící příště předvedou. Diváci opět rozhodnou, kdo postoupí do třetího – posledního kola.

     A protože je leden měsíc ledový (nebo tedy kdysi býval), cestovali jsme se Super smajlíky na Antarktidu. Cestu jsme uzavřeli stavbou iglú z kostek cukru a jeho následným „táním“ díky zapouštění modré barvy a naše chuťové pohárky potěšili opékáním sněhových koulí (marshmallow) nad zapálenou čajovou svíčkou. 

     Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2018 je za námi. Nebudeme myslet na to, že jsme zase o rok starší a vyrazíme do Brazílie. Tam je tepleji a hlavně!! Čeká nás karneval!!! ….. a zkusíme i tu saunu….. :) Tak hodně zdraví!!!

Lenka Kuchařová Dis.

 

Strana 1 z 2