Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Gabriela Hofmanová

Gabriela Hofmanová

neděle, 31 březen 2019 16:01

Barevný týden v ŠD

 

     Modrá jako pomněnka, žlutá jako sluníčko nebo kuřátka, červená jako tulipán, zelená jako žabičky nebo čerstvá jarní tráva, pruhovaná jako duha. Tyto barvy ovládly po celý týden všechna oddělení družiny, a to v mnoha pestrých činnostech. Zpívaly se jarní písničky, recitovaly básničky, četly se příběhy s jarní tématikou. Pastelky ani prstové barvy, či tempery si po celý týden neodpočinuly, neboť se kreslilo, malovalo, vybarvovaly se jarní mandaly. Zručné ruce našich dětí našly uplatnění při vyrábění spousty krásných, jarem a barvami motivovaných, výrobcích. Děti si opět vyzkoušely techniku Embossingu, využily i skartovačku pro výrobu super barevných proužků a také se jim líbila práce s řezačkou papíru.

     Po celý týden vznikalo společné dílo, kdy každý den vždy jedno oddělení zdobilo velkého motýla. Dalším společným úkolem bylo odhadnout, kolik barevných víček je uloženo v dóze. Nejpřesnější odhad mělo 5. oddělení třeťáků. Barevný týden jsme zakončili „pruhovanou“ diskotékou.

     A věřte, nebo ne, ale v pátek zakotvila na Úpě za školou loď a do naší jídelny a pak do 2. oddělení ŠD, přišli námořníci i s kapitánem, všichni měli super námořnická, pruhovaná trička a čepice.

     Vychovatelky a jejich svěřenci děkují také všem učitelům, asistentům, žákům z vyšších ročníků, kteří se k nám po celý týden připojili.

     Velké poděkování patří většině rodičů, kteří úžasně spolupracovali a dětem zajistili na každý den oblečení v dané barvě. Zvláštní poděkování posíláme po vodě rodičům našich námořníků z 2. oddělení.

                                                                                                                                                                  Gabriela Hofmanová

úterý, 05 březen 2019 19:10

ŠD v novém kabátě

     Děti z 1.oddělení  družiny  si již několik týdnů užívají úžasné proměny jejich herny. Jsou nadšené z nového nábytku, dřevěných stolečků a židlí, modrého koberce a neméně z nově vymalovaných zdí, kdy celý prostor je vymalován krásnými, moderními barvami (Nekonečný oceán, Kouzlo Provence a šedá). Když děti poprvé po jarních prázdninách vstoupily do herny, ozývaly se výkřiky údivu a nadšení, což bylo pro mne největší odměnou za úsilí, vytvořit dětem příjemné, moderní, praktické prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně a bezpečně. Velké poděkování za pomoc patří p. uč. Šemberovi.

                                                                                                                                    Gabriela Hofmanová

úterý, 05 březen 2019 19:05

ŠD na lyžích

  Za spolupráce s p. Bavorem ze Ski/snowboard Academy, zorganizovala školní družina opět týdenní kurz lyžování. Kurz probíhal v nedalekém  Ski areálu Bret u Žacléře. Pro úplné začátečníky a mírně pokročilé je to velice vhodný areál – mírnější svahy, pojezdový pás, vlek s nízkým vedením lana, poma, vyhřívané zázemí pro děti. Výuku vedli jako vždy zkušení instruktoři, kteří si hned od prvního dne získali důvěru a sympatie našich malých lyžařů. S organizací a průběhem kurzu jsme byli opět velice spokojeni. Za to patří velký dík panu M. Bavorovi.                                                                                                                                                                                                                      Gabriela Hofmanová

úterý, 29 leden 2019 18:04

Diskotéka v ŠD

 

     Zrodila se nám v ŠD nová tradice. A jsme za ni moc rádi. Filip Fabian, Filip Muličák, Tom Havelka a Adam Šelepin již podruhé připravili a zorganizovali pro celou družinu diskotéku. Velkým pomocníkem při přípravě jim byl opět pan Fabian, kterému moc děkujeme. Chlapci měli připravené pro naše děti překvapení v podobě krásných laserových efektů.  Ovšem největší zážitek jsme měli z „dýmostroje“. Některé děti zapomněly i tančit a zkoumaly, jak ten výrobník mlhy funguje. Takže, klobouk dolů podruhé před touto partou kluků, kteří nám rádi věnují svůj čas. Děkujeme i Natálce Králíkové a Elišce Ročkové a těšíme se na další diskoshow, kterou kluci plánují na konec školního roku.

                                                                                                                                                                                                                   Gabriela Hofmanová

     

 

                                                                                                                                               

pátek, 23 listopad 2018 10:24

Strašidla v ŠD

V pátek 2.listopadu se naše družina proměnila v zakletý zámek plný strašidel a duchů. Tito tvorové společně oslavili svůj den. Zámek prolétli od sklepení až na půdu a měli plné ruce práce, aby se ze zakletého zámku osvobodili. Za prapodivných zvuků a kvílení se jm to podařilo. Kouzelné zaklínadlo zafungovalo a strašidla se opět proměnila v naše hodné děti, které si společně pochutnaly na zaslouženém pokladu a společně si užily, hry, soutěže a zábavu.

Děkujeme rodičům za vzornou přípravu kostýmů.                                              Ryšanová Š.

úterý, 02 říjen 2018 09:32

Disko show v ŠD

 

     Klobouk dolů! Ptáte se před kým? Všechny vychovatelky ŠD velmi ocenily aktivitu našich bývalých dětí z 5. oddělení Správné party. Filip Fabian, Adam Šelepin, Tom Havelka a Filip Muličák se domluvili, přes prázdniny si nachystali vše potřebné a v prostorách družiny připravili pro děti z celé ŠD super diskotéku jako dárek k novému školnímu roku v ŠD.

     Nad profesionální výbavou, kterou dovezl Filip Fabian a perfektní  přípravou jsme všichni žasli. Nechyběl mixážní pult, světelná rampa, světelné led pásky, notebook, mikrofony, reprobedny.

Děti si diskotéku skvěle užily. DJ Filipa, DJ Adama, tanečníka Toma a technika Filipa M. odměnily velkým potleskem. Velké poděkování patří také panu Fabianovi za jeho pomoc a podporu.

                                                                                                                                             Gabriela Hofmanová

 

čtvrtek, 27 září 2018 08:20

Lvíčata v knihovně

 

     Zažili jsme další super pondělí v ŠD. Minulý týden jsme plnili v lese úkoly od Pařízka a tentokrát jsme navštívili jedno moc hezké, příjemné místo v naší škole.  Indicie: spousta polic, kanapíčka, židle, stoly, hóóódně knih! Ano, navštívili jsme naši školní knihovnu. Paní učitelka, která má knihovnu na starosti, nás moc hezky přivítala a ukázala nám, které knížky jsou určené nám, začínajícím čtenářům.

     Bylo to moc fajn, prohlížet si spoustu hezkých knížek, plných krásných obrázků. Už abychom uměli číst a mohli si půjčovat knížky domů. Budeme tam chodit každý měsíc a to je super :-). 

                                                                                Kluci a holky z 1. oddělení ŠD

    

sobota, 22 září 2018 17:11

Co ukrývá les

Co ukrývá les

     Vše začalo neobyčejnými dopisy. Našli jsme je pověšené za kliky dveří u družin. Psal nám podzimní skřítek, že nás moc zdraví a že nám uchystal super úkoly v nedalekém lese, abychom se tam prý okamžitě vydali. Sluníčko nás pozorovalo, jak jsme se celí zvědaví vydali do lesa. Tam nás čekalo 7 stanovišť s úkoly. Za každý splněný úkol jsme dostali jedno písmenko.

     Úkoly byly opravdu pestré a zajímavé. Už z dálky jsme zahlédli pytlíčky, zavěšené na větvích keřů, ve kterých byly schované dobrůtky v podobě jablíček, hrušek, rajčátek, švestek. Museli jsme je podle chuti poznávat. To byla mňamka J. Pak jsme běželi slalom kolem stromů, trefovali se do ježka, skládali podzimní puzzle.

     Nejvíc nás bavil průchod pavučinou poslepu. Fakt jsme se báli, že na nás na stromě číhá velký pavouk. Taky z nás byli chvíli detektivové J. Museli jsme totiž najít ztracená lesní zvířátka. Potom na nás čekalo velké přemýšlení při skládání příběhu o skřítcích. Z písmenek jsme nakonec vyluštili jméno skřítka podzimníčka. Vyluštíte ho také?  

 
 

A Í Z P K E Ř

 

 

 

 

                                   

                                                                                                                             Kluci a holky ze školní družiny

     Tři roky ve školní družině budou za pár dní už minulostí. Z témat v našem ŠVP ŠD nám už téměř žádné nezbývá. Jako třešničku na dortu jsme si na závěr pobytu v naší družině nechali cestování do opravdu vzdálené minulosti. Vydali jsme se na dlouhou cestu, kde se vzdálenosti neměří na km, ale na stovky, milióny a miliardy let.

     Dostali jsme se tak nejdříve do světa dávno vymřelých trilobitů, dinosaurů, obrovských vážek a přesliček. Spoustu informací jsme se dozvěděli z encyklopedií Živý svět a Svět vymřelých zvířat. Velmi nás bavilo modelování prehistorických zvířat ze samotvrdnoucí hmoty. Pomocí písku, kamínků a kamenů, větviček a kapradí jsme pak dotvořili kulisu prehistorického světa.

     Pak nás stroj času převezl do doby kamenné, bronzové a železné. Bylo to dobrodružství zahlédnout předchůdkyni člověka, zvanou Lucy. Tak moc nás zaujal život lidí v pravěku, že jsme ho ztvárnili ve společné výtvarné práci na velkém plakátě.  S velkým zájmem jsme poslouchali čtení z knihy Historie lidstva a v lese jsme se snažili stavět pravěká obydlí.

     Poslední zastávkou na naší cestě do minulosti byla doba středověku. Moc nás zajímalo, jak se žilo na hradech, jaká byla středověká řemesla, zbraně, jak se lidé v této době stravovali, jak se bavili. Na louce jsme hráli „Morovou“ honičku a také jsme kreslili královské erby.

     To vše jsme zažili ve dvou květnových týdnech, kdy naše oddělení „posílila“ naše oblíbená praktikantka Verča.

                                                     Správná parta z 5. oddělení ŠD = děti +  p.vychovatelka Gábina + Verča

pondělí, 05 březen 2018 14:38

Děti ze ŠD opět na lyžích

     Mrazivé zimní počasí, lyže, sjezdovka, nespoutaná příroda uprostřed lesů, instruktoři, sedačková lanovka, horký čaj, zasloužená sušenka… dva týdny děti ze ŠD, které se chtěly naučit lyžovat, nebo se zdokonalit v tomto krásném zimním sportu, jezdily do skiareálu  Bret u Žacléře. Akce proběhla tradičně ve spolupráci s panem M. Bavorem ze ski-academy. Celkové zázemí pro děti, sjezdovky vhodné pro začínající a mírně pokročilé lyžaře, skvělí instruktoři, zážitky ze snowtubingu   a pátečních závodů -  to vše mne utvrdilo v tom, že dnes již dlouholetá spolupráce naší ŠD s panem Bavorem zůstává stále dobrou volbou.

                                                             Gabriela Hofmanová, ved. vychovatelka ŠD

Strana 1 z 2