Gabriela Hofmanová

pondělí, 05 březen 2018 14:38

Děti ze ŠD opět na lyžích

Mrazivé zimní počasí, lyže, sjezdovka, nespoutaná příroda uprostřed lesů, instruktoři, sedačková lanovka, horký čaj, zasloužená sušenka… dva týdny děti ze ŠD, které se chtěly naučit lyžovat, nebo se zdokonalit v tomto krásném zimním sportu, jezdily do skiareálu  Bret u Žacléře. Akce proběhla tradičně ve spolupráci s panem M. Bavorem ze ski-academy. Celkové zázemí pro děti, sjezdovky vhodné pro začínající a mírně pokročilé lyžaře, skvělí instruktoři, zážitky ze snowtubingu   a pátečních závodů -  to vše mne utvrdilo v tom, že dnes již dlouholetá spolupráce naší ŠD s panem Bavorem zůstává stále dobrou volbou.

Gabriela Hofmanová, ved. vychovatelka ŠD

Správná parta z pátého oddělení cestovala a musela se na to pořádně obléknout! Prozkoumávali jsme totiž Arktidu a Antarktidu. A tak už např. víme, že Grónsko je největší ostrov na světě, že tučňáci žijí na jižní polokouli, že Eskymáci si staví iglú, že Roald Amundsen byl norský polárník a spoustu dalších zajímavostí. Naučili jsme se také písničku Grónská zem a po návratu z cest jsme se pustili společně do výtvarných činností k tématu.

1. Hofmanová a cestovatelé z 5. oddělení
úterý, 19 září 2017 18:36

Kouzelník Reno ve školní družině

Naše první společná akce pro děti v novém školním roce byla opravdu veselá, plná humoru, kouzel a smíchu. Pozvala jsem totiž opět kouzelníka Rena. Pozornost dětí si získal od samého začátku své show, která byla nabitá kouzly a humorem. Děti velmi bavilo být alespoň na chvíli kouzelníkovými asistenty. Nadšení a údiv malých diváků nad kouzly nebralo konce. Efektní bylo zakončení celé show, kdy kouzelník vyčaroval z nafukovacího balónku živého králíčka. Všechny děti jásaly a kouzelníka odměnily velkým potleskem.

Již teď se těšíme na další návštěvu kouzelníka Rena.

G. Hofmanová

sobota, 21 říjen 2017 18:21

Co ukrývá les

Slunce svítilo, bylo teplo a nic nebránilo celé ŠD vydat se do nedalekého lesa za podzimním skřítkem. Své jméno dětem zašifroval do jednotlivých písmenek, která děti dostávaly za splněné úkoly. Děti z V. oddělení byly natěšené nejvíc a spěchaly do lesa hned po obědě, aby se všechna stanoviště stihla včas připravit před příchodem ostatních dětí. Na ty pak čekal keř plný zdravých dobrot, průchod pavučinou, lesní slalom a další úkoly. Skřítek si také prověřil pozornost a bystrost dětí při hledání lesních zvířátek a skládání podzimního puzzle. Děti odcházely z lesa s veselou náladou, s písmenky, aby mohly vyluštit jméno skřítka a také s krásnými ježečky, které si dozdobily přírodninami.  Velké poděkování patří dětem ( a jejich maminkám), které si na akci připravily krásné skřítkovské převleky. A jak se skřítek jmenoval? No přeci BUKVÁČEK.

Gabriela Hofmanová

sobota, 21 říjen 2017 18:19

Podzimníčci v ŠD

Když jsme vyhlašovaly akci Podzimníčci v ŠD, nepochybovaly jsme o tom, že děti za spolupráce se svými rodiči, vyrobí opravdu hezké, nápadité podzimníčky. Nemýlily jsme se. Prostory u šaten nám zdobí celá řada krásných, podzimních skřítků a jiných lesních bytostí . Máme z nich velikou radost a žasneme nad fantazií , šikovností a zručností jejich autorů.

Za kolektiv vychovatelek G. Hofmanová