Jitka Pytelová

Tonda Obal na cestách – preventivní program

1. 3. 2020 se na naší škole konala akce s ekologickou tematikou Tonda obal na cestách. Děti si připomněly, jak je důležité chránit planetu a správně třídit odpady. Třídění různých druhů odpadů si také hned zkusily prakticky. Moc děkujeme za pěknou a inspirativní akci.

Učitelky 1. A 2. tříd

čtvrtek, 12 březen 2020 10:08

Etické dílny u druháčků

V březnu se žáci druhých tříd zúčastnili programu etických dílen s názvem „Jak se chránit v nebezpečných situacích“. Děti aktivně spolupracovaly a hravou formou si připomněly zásady bezpečného chování.

úterý, 18 únor 2020 12:58

Zdravá 5 ve druhých třídách

V únoru se druháci zúčastnili vzdělávacího programu „Zdravá 5“. Zopakovali si zásady správné životosprávy, aktivně odpovídali na otázky a pracovali ve skupinách.

tř. učitelky 2. tříd

úterý, 18 únor 2020 12:47

Soutěž 2. a 3. tříd v recitaci

Dne 6. února se sešli zástupci 2. a 3. tříd a předvedli, jak umí recitovat. Každý recitátor  přednesl  jednu báseň a porota rozhodla o umístění.

Děkujeme dětem za účast a pěkné výkony. Vítěz nás bude reprezentovat v dalších kolech recitačních soutěží.

1. místo – Jan Kulda 3.A
  2. místo – Laura Krejčířová 2.C

Adam Syrovátka 3.B

1. místo - Anna Šafránková 2.B

Tereza Tučková 3.C

Tř. učitelky:  Dagmar Mihatschová, Pavlína Pumprová a Jitka Pytelová

pátek, 14 červen 2019 08:44

Prvňáčci v kurzu plavání

Prvňáci se v letošním roce aktivně zúčastnili i kurzu plavání. Všem patří obrovská pochvala za aktivitu a
odhodlanost.
tř. učitelky 1. tříd

pátek, 14 červen 2019 08:37

Prvňáci v ZOO

V úterý 4. června se prvňáci vydali na svůj premiérový školní výlet do nedaleké ZOO ve Dvoře Králové
nad Labem. Měli připravený nádherný program – krmení lemurů a žiraf, setkání s korálovkou nebo
divoká jízda safaribusem. Zážitky se tedy nešetřilo a výlet se všem moc líbil.
tř. učitelky 1. tříd

pondělí, 27 květen 2019 11:47

PRVŇÁČCI V DOMĚ POD JASANEM

Na začátku května se prvňáci vydali do tkalcovského muzea na exkurzi. Na třech stanovištích měli nachystaný zajímavý program. Na jednom stanovišti se seznamovali s různými semeny rostlin a srstí zvířat, na druhém vyráběli pro maminky voňavá mýdla. V muzeu se seznámili s historií zpracování textilu v našem kraji, prohlédli si staré pracovní nástroje a vyrobili si ze lnu náramek.                                                                                                                                                        Exkurze byla moc zajímavá, počasí nám vyšlo a děti byly hodné. Těšíme se na další akci.

Učitelky prvních tříd

středa, 27 březen 2019 13:49

Veselé zoubky u prvňáčků

V úterý 26.3. návštěva z DM drogerie ukázala prvňákům, jak správně pečovat o zoubky. Mockrát
děkujeme za krásné dárečky!

pondělí, 25 únor 2019 06:37

Tablety v hodinách 1.C a 3.A

Už i malé děti si hrají s mobily či tablety, ale že se pomocí nich můžou i učit, to si nově zažívají děti z
1.C a 3.A.
Díky projektu Šablony II jsme získali pro děti 25 tabletů. S nimi trénujeme při hodinách nejen
matematiku či češtinu, ale i učivo o přírodě a člověku. Dokonce pracujeme s prostorovými omalovánkami
a tvoříme 3D obrázky. Na každou hodinu s tablety se těší nejen děti ale i p. učitelky.
p. učitelky J. Pytelová, T. Lammelová
čtvrtek, 24 leden 2019 13:18

Etické dílny u prvňáčků

V lednu naši prvňáčci měli připraven program „Hrajeme si spolu“. Pod vedením