Jitka Pytelová

středa, 27 březen 2019 13:49

Veselé zoubky u prvňáčků

V úterý 26.3. návštěva z DM drogerie ukázala prvňákům, jak správně pečovat o zoubky. Mockrát
děkujeme za krásné dárečky!

pondělí, 25 únor 2019 06:37

Tablety v hodinách 1.C a 3.A

Už i malé děti si hrají s mobily či tablety, ale že se pomocí nich můžou i učit, to si nově zažívají děti z
1.C a 3.A.
Díky projektu Šablony II jsme získali pro děti 25 tabletů. S nimi trénujeme při hodinách nejen
matematiku či češtinu, ale i učivo o přírodě a člověku. Dokonce pracujeme s prostorovými omalovánkami
a tvoříme 3D obrázky. Na každou hodinu s tablety se těší nejen děti ale i p. učitelky.
p. učitelky J. Pytelová, T. Lammelová
čtvrtek, 24 leden 2019 13:18

Etické dílny u prvňáčků

V lednu naši prvňáčci měli připraven program „Hrajeme si spolu“. Pod vedením
paní Ing. Bc. K. Mihatschové si formou her trénovali trpělivost, vzájemnou spolupráci
a zopakovali si principy kamarádství. Dětem i paní učitelkám se program líbil a těšíme se na další
setkání.
Učitelky 1. tříd

pátek, 30 listopad 2018 12:24

Kde žijí prvňáčci

Poslední listopadový den se prvňáčci vydali ukázat spolužákům, kde bydlí. Ve škole potom svůj dům postavili z kostek a složili z papíru. Hravě tak zakončili učivo "Místo, kde žijeme".

čtvrtek, 25 říjen 2018 12:18

Africká pohádka

V úterý 23. 10. se naše děti z 1., 2. a 3. tříd potěšily Africkou pohádkou z dílny Divadélka pro školy. Veselé příhody cestovatele Holuba děti rozesmály a rozezpívaly.

Malí žáčci se seznámili se zvířátky z Afriky a připomněli si, že přírodu je třeba chránit. Moc děkujeme za pěkný kulturní zážitek.

Učitelky z 1. tříd

Spolupráce prvňáčků a deváťáků v rámci BEDu
Za krásného podzimního dne 11.10. vyrazili prvňáčci po značkách, které jim připravili žáci 9. tříd. Cestou plnili zajímavé úkoly a obdivovali krásnou podzimní přírodu. Sladkou odměnou jim byl nalezený poklad.
Mockrát děkujeme deváťákům a jejich třídním učitelkám za vzornou přípravu trasy a úkolů. Těšíme se na další spolupráci.
Třídní učitelky 1. tříd

19. 2. se sešli mladí umělci ze druhých a třetích tříd, aby změřili své síly ve
zpěvu a recitaci. Předvedli zdařilé výkony.

Výsledky ve zpěvu

1. místo: Julie Bolehovská
2. místo: Amelie Augustová a Tomáš Kraus
3. místo: Kateřina Pokorná a Pavel Pejchal

Výsledky v recitaci

1. místo: Adéla Trejbalová
2. místo: Kateřina Čapková a Nikol Pumprová
3. místo Matěj Novák a Dominik Pejcha

Do okresní kola postupuje Julie Bolehovská. Gratulujeme a držíme palce.

Učitelky 2. a 3. tříd

pondělí, 26 únor 2018 14:43

Bruslení dětí ze 2. a 3. tříd

Děti ze 2. a 3. tříd si zdokonalily bruslařské dovednosti v pokračovacím kurzu bruslení na zimním stadionu. Bruslení je moc bavilo. Děkujeme lektorům bruslení za zajímavé hodiny. Moc děkujeme panu Havelkovi za fotografie a všem rodičům za pomoc při zavazování bruslí.

Učitelky 2. a 3. tříd

pondělí, 23 říjen 2017 18:15

Třeťáci v Trutnově

NAŠE MĚSTO
Žáci 3. tříd se v průběhu října seznamovali s místem, kde žijí. Dozvěděli se spoustu informací
o historii Trutnova. Navštívili tyto památky: Janskou kapli, Muzeum Podkrkonoší, Galerii
Draka, Gablenz, Krakonošovo náměstí,….
Touto cestou bychom také chtěli poděkovat všem dospělým, kteří se dětem věnovali např.
panu Vašatovi a panu Grofovi. Poznatky a zajímavosti o Trutnovu žáci zpracovaly ve svých
projektových knihách.