Adéla Arnoštová

pondělí, 17 červen 2019 16:21

Školní výlet 2. B a 2. C

Dne 12. června 2019 jsme se vydali na školní výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Přijeli jsme mezi prvními návštěvníky hned ráno v 9 hodin. Nejprve pro nás byl připraven ZOO lektor, který nám ukázal zvířata zblízka. Něco jsme se dozvěděli a hlavně jsme si mohli i na některé zvíře sáhnout (např. leguána, korálovku) po hodině jsme se vydali po ZOO vlastní trasou a jako první jsme zašli na africké Safari. Cestou zpět jsme viděli lva, nosorožce, žirafy, zebry, slony aj. – zkrátka plejádu všech zvířat, které zoologická zahrada nabízí. Nejvíce se žáci těšili, až si zakoupí z výletu nějaký suvenýr a pohrají si na prolézacím hradě. Výlet jsme si všichni moc užili, počasí nám přálo a vše dopadlo v pořádku. Teď se již všichni těšíme na závěr školního roku.

Třídní učitelky, asistenti pedagogů a žáci 2. B a 2. C

středa, 27 březen 2019 16:11

Bruslení 2. tříd

Druháci měli v rámci výuky TV kurz bruslení. Od konce ledna do poloviny března jsme jezdili trénovat
bruslení na Zimní stadion v Trutnově. V délce sedmi lekcí jsme se někteří seznámili poprvé s ledovou
plochou, jiní již oprášili zkušenosti z první třídy. Naučili jsme se základní techniku jízdy a to hravou
formou. Trénovali jsme i rychlost v rámci štafetových her na ledě, kterou jsme zúročili na poslední
lekci bruslení. Čekali nás závody o nejrychlejšího bruslaře a bruslařku z každé druhé třídy. Jak jsme se
umístili?

Za 2. A - Jan Kulda a Sofie Anna Dydňanská
Za 2. B – Jan Pokorný a Adéla Mačová
Za 2. C – Ondřej Matoušek a Anna Trejbalová

Bruslení nás moc bavilo a užili jsme si ho. Děkujeme trenérům za trpělivost. Těšíme se na pokračování v 3. třídě.

Třídní učitelky, asistenti pedagogů a žáci 2. tříd

Dne 12. února 2019 se v našich třídách uskutečnilo školní kolo  v recitaci. Celkem se soutěže zúčastnilo dvanáct žáků. Každý „recitátor“ předstoupil před porotu se svojí básničkou.  Všichni dokázali překonat svůj ostych a ukázali, že se skvěle připravili. Ostatní účinkující je odměnili potleskem. Porota měla těžké rozhodování, ale přesto musela vybrat ty nejlepší a určit konečné pořadí -  na každém místě se vždy umístili dva žáci.

1. místo: Jan Pokorný 2. B, Anežka Petříčková 2. A

2. místo: Natálie Saková 3. A, Eliška Markovská 3. B

3. místo: Tereza Tučková 2. C, Adam Syrovátka 2. B

Do okresního kola v recitaci z prvního místa postupuje Jan Pokorný z 2. B a všichni mu držíme palce.

Za vyučující 2. a 3. tříd – paní učitelky -  Arnoštová, Lánová, Mihatschová